Ледарі мають рацію: щоб спалювати більше зайвих калорій, потрібно частіше відпочивати

Дослідники знайшли незвичайну пораду для пішоходів, які хочуть спалити більше калорій: замість того, щоб безперервно рухатися від початку до кінця прогулянки, зупиняйтеся для відпочинку, пише The Guardian. Ця порада виникла в результаті дослідження добровольців, яким в лабораторії виміряли потреби в кисні та енергії під час коротких і довгих прогулянок.

Тести учасників показали, що ходьба або підйом по сходах протягом 10-30-секундних підходів потребує на 20-60% більше кисню, ніж подолання такої ж відстані за один безперервний сеанс. Отже, коли ми ходимо коротшими кроками, то витрачаємо більше енергії й споживаємо більше кисню, щоб подолати ту саму відстань. Це як мати автомобіль, який споживає більше палива протягом перших кілометрів, ніж потім.

Команда почала дослідження після того, як помітила, що багато оцінок енергії, необхідної для ходьби, ґрунтувалися на даних людей, які займалися спортом у стабільному метаболічному стані. Саме тоді частота серцевих скорочень постійна, а виробництво та споживання енергії організмом збалансовані.

Щоб дізнатися більше про енергетичні потреби для різних прогулянок, вчені залучили 10 здорових добровольців, за якими спостерігали, коли вони займалися на сходах і біговій доріжці. Вправи охоплювали три різні швидкості з тривалістю етапів від 10 секунд до чотирьох хвилин.

Під час тренувань дослідники фіксували, скільки кисню споживає кожна людина, і визначали метаболічні потреби під час різних прогулянок. Вони виявили, що на початку кожної прогулянки потрібно більше енергії, щоб почати рух і розігріти тіло, ніж пізніше під час вправи, коли тіло вже рухалося та працювало ефективніше.

“Ми виявили, що, починаючи зі стану спокою, значна кількість кисню споживається лише для того, щоб почати ходити. Ми несемо ці витрати незалежно від того, чи ходимо ми потім 10 чи 30 секунд, тому вони пропорційно важать більше для коротших, ніж для тривалих походів”, – пояснили вчені.

Вимірювання показників учасників на тренажерах теж показало, що на перших етапах ходьби люди менш ефективно перетворюють кисень і енергію в ефективні рухи, але це покращується, коли вони починають більше ходити. Отже, якщо ви маєте сидячий спосіб роботи, вставайте і ходіть хоча б по кілька хвилин, це вже даватиме свої результати. 

“Розуміння енергетичних потреб коротких періодів ходьби допоможе сприяти фізичній активності більш інклюзивним способом”, – пишуть вчені.

Крім наслідків для здорових людей, робота допоможе розробити програми реабілітації та поради щодо фізичних вправ для людей з ожирінням і для тих, хто переніс інсульт. 

Ткаченко Валентина

Recent Posts

У Великій Британії російських шпигунів підозрюють у встановленні запального пристрою в літаку

Російських шпигунів підозрюють у встановленні запального пристрою в літаку у Великій Британії, який пізніше загорівся…

12 хв. ago

Німецька опозиція пропонує висунути РФ ультиматум на добу та дати Україні ракети Taurus

Лідер головної опозиційної партії Німеччини ХДС Фрідріх Мерц запропонував висунути Росії ультиматум, після чого почати…

21 хв. ago

Українці за кордоном впадуть у ступор: дані про рахунки та гроші тепер відстежує податкова

Українські податкові органи наразі автоматично отримують інформацію про закордонні рахунки громадян, а перший обмін даними…

39 хв. ago

Наречений і наречена “покарали” гостей на своєму весіллі поганим вибором їжі

Одна жінка назвала свою кузину "дешевкою" через дивний вибір страв, які вона підібрала для свого…

50 хв. ago

Землі загрожують 14 великих астероїдів: вчені попередили про “рій Судного дня”

У загрозливому потоці космічного сміття, який дрейфує поблизу Землі, можуть ховатися до 14 астероїдів, можливо, "кілометрового…

59 хв. ago

Не тільки комуналка “висмокче” всі гроші: як змінилися ціни на тарифи, послуги та ключові продукти

Стало відомо про нещодавнє зростання тарифів на комунальні послуги по всій Україні. Поряд із цим…

1 годину ago