Дослідники знайшли незвичайну пораду для пішоходів, які хочуть спалити більше калорій: замість того, щоб безперервно рухатися від початку до кінця прогулянки, зупиняйтеся для відпочинку, пише The Guardian. Ця порада виникла в результаті дослідження добровольців, яким в лабораторії виміряли потреби в кисні та енергії під час коротких і довгих прогулянок.
Тести учасників показали, що ходьба або підйом по сходах протягом 10-30-секундних підходів потребує на 20-60% більше кисню, ніж подолання такої ж відстані за один безперервний сеанс. Отже, коли ми ходимо коротшими кроками, то витрачаємо більше енергії й споживаємо більше кисню, щоб подолати ту саму відстань. Це як мати автомобіль, який споживає більше палива протягом перших кілометрів, ніж потім.
Команда почала дослідження після того, як помітила, що багато оцінок енергії, необхідної для ходьби, ґрунтувалися на даних людей, які займалися спортом у стабільному метаболічному стані. Саме тоді частота серцевих скорочень постійна, а виробництво та споживання енергії організмом збалансовані.
Щоб дізнатися більше про енергетичні потреби для різних прогулянок, вчені залучили 10 здорових добровольців, за якими спостерігали, коли вони займалися на сходах і біговій доріжці. Вправи охоплювали три різні швидкості з тривалістю етапів від 10 секунд до чотирьох хвилин.
Під час тренувань дослідники фіксували, скільки кисню споживає кожна людина, і визначали метаболічні потреби під час різних прогулянок. Вони виявили, що на початку кожної прогулянки потрібно більше енергії, щоб почати рух і розігріти тіло, ніж пізніше під час вправи, коли тіло вже рухалося та працювало ефективніше.
“Ми виявили, що, починаючи зі стану спокою, значна кількість кисню споживається лише для того, щоб почати ходити. Ми несемо ці витрати незалежно від того, чи ходимо ми потім 10 чи 30 секунд, тому вони пропорційно важать більше для коротших, ніж для тривалих походів”, – пояснили вчені.
Вимірювання показників учасників на тренажерах теж показало, що на перших етапах ходьби люди менш ефективно перетворюють кисень і енергію в ефективні рухи, але це покращується, коли вони починають більше ходити. Отже, якщо ви маєте сидячий спосіб роботи, вставайте і ходіть хоча б по кілька хвилин, це вже даватиме свої результати.
“Розуміння енергетичних потреб коротких періодів ходьби допоможе сприяти фізичній активності більш інклюзивним способом”, – пишуть вчені.
Крім наслідків для здорових людей, робота допоможе розробити програми реабілітації та поради щодо фізичних вправ для людей з ожирінням і для тих, хто переніс інсульт.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…