Шкідлива їжа знищує наш мозок: жирні продукти викликають психічні розлади

Несподіваний поворот під час чергового дослідження змусив учених по-новому поглянути на звикання до таких речовин, як алкоголь або нікотин, і додав до зростаючого списку небезпечних речовин ультраперероблені продукти через їхній згубний вплив на наш мозок. Вчені вже обговорюють можливість того, що наша схильність до вживання продуктів з високим вмістом жиру і цукру може бути не просто сьогохвилинною спокусою, а розладом, схожим із залежністю від психоактивних речовин, пише Axios.

Нове відкриття пов’язане не тільки зі збільшенням об’єму талії або фізичними захворюваннями, які завжди супроводжують раціон, багатий на нездорову їжу, а й із розумінням того, як такий вибір продуктів харчування може негативно позначитися на нашому психічному стані, порушити режим сну і навіть вплинути на здатність до навчання і запам’ятовування.

В основі цього висновку лежить дослідження, в якому випробовувані, які часто балували себе шкідливими закусками з високим вмістом жиру і цукру, показали підвищену активність в ділянках мозку, відповідальних за виділення дофаміну — найважливішої хімічної речовини, яка викликає в нас почуття задоволення. Примітно, що всього через вісім тижнів ця тяга закріпилася, зовсім витіснивши здорові варіанти з їхнього меню. Але ще одне дослідження внесло додатковий нюанс у ситуацію, показавши, що учасники, які починали свій день зі сніданків, багатих цукром і переробленими продуктами, відставали в когнітивних тестах, зокрема, у тестах на навчання і пам’ять, порівняно з тими, хто вибирав кориснішу ранкову їжу.

Зв’язок між харчуванням і роботою мозку не обмежується одними нейротрансмітерами і когнітивними здібностями. Він пролягає набагато глибше, йдучи прямо в наш кишечник. Різноманітне співтовариство мікробів, що мешкають у ньому, відіграє найважливішу роль у нашому загальному здоров’ї, допомагаючи імунній системі та навіть у регулюванні стресу. Однак дієта, в якій переважає нездорова їжа, позбавляє цей мікробний мегаполіс розмаїття і життєвої сили, залишаючи наш організм у підірваному стані, вразливому для безлічі проблем одночасно з фізичним і психічним здоров’ям.

Наслідки цих висновків виходять далеко за рамки індивідуальних проблем зі здоров’ям і зачіпають суспільні та медичні системи в цілому. Цей зростаючий масив доказів наголошує на нагальній необхідності розробки дієтичних рекомендацій, які передбачають цілісний підхід, що враховує глибокий вплив того, що ми їмо, на наш психічний та емоційний стан. Поки дослідники продовжують розплутувати складне павутиння взаємодій між харчуванням, здоров’ям кишківника та роботою мозку, є надія, що ці знання прокладуть шлях до вживання заходів і політики, які сприятимуть формуванню здоровіших звичок харчування в суспільстві, знижуючи ризик розвитку того, що незабаром може бути офіційно визнане “розладом, пов’язаним із вживанням ультрапроцесованої їжі”.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Білгороді ліквідовано російського пропагандиста (відео)

У Білгороді 15 вересня зламали череп кремлівському пропагандисту Олександру Коробову на прізвисько Краб. Він помер…

2 хв. ago

Чоловік зіткнувся з ведмедем, залізши до його лігва: чим це закінчилося (відео)

Сербський блогер зняв на відео момент, коли він зіткнувся з ведмедем, залізши в його лігво.…

13 хв. ago

Що загрожує чоловікам за незаконний перетин кордону під час війни

В умовах воєнного стану в Україні військовозобов'язаним чоловікам віком від 18 до 60 років заборонено виїжджати…

21 хв. ago

У Bloomberg оцінили можливість громадянських заворушень у 20 найбільших економіках світу

США поступаються лише Туреччині та Росії серед 20 найбільших економік світу, які, ймовірно, зазнають насильницьких…

29 хв. ago

Найекстремальніша “хвиля-вбивця” в історії: гігантська стіна води досягла висоти 4 поверху (відео)

Океан покриває більшу частину поверхні планети, але все ще є найбільш маловивченим місцем на Землі.…

37 хв. ago

В Україну масово везуть китайські авто: топ-5 найпопулярніших моделей

Українці почали набагато активніше купувати автомобілі з Китаю. Протягом серпня до України ввезли з КНР понад…

45 хв. ago