Лікар назвав 6 модних дієт, які насправді не працюють

Різноманітні “модні дієти” – це відносно молоде явище, яке виникло в XIX столітті із зародженням масової культури. Ну, а поява соцмереж на кшталт Instagram і TikTok зробила такі дієти “вірусними”, остаточно відірвавши їх від наукової обґрунтованості. 

Баріатричний хірург Ендрю Дженкінсон розповів британському виданню The Telegraph про популярні дієти, які насправді або не працюють на довгій перспективі, або завдають більше шкоди, ніж користі. 

  1. Детокс чаї. Ці продукти в більшості випадків містять речовини, які працюють як проносний та сечогінний засіб. Ефект схуднення полягає у тому, що їжа покидає кишківник раніше, ніж встигає повноцінно засвоїтися. Однак щойно людина припиняє вживати ці речовини, ефект від втрати ваги миттєво зникає.
  2. Дієта Беверлі Хіллз. Створена письменницею Джуді Мейзел у 1981 році, ця екстремальна дієта базується на ідеї, що “правильний” порядок споживання певних продуктів призводить до зниження ваги, а “неправильний” – до накопичення жиру. Мейзел пропонувала в один день їсти тільки білки, в інший день – тільки вуглеводи і так далі. Але експерти кажуть, що такої дієти важко дотримуватися тривалий час. До того ж вона здатна призвести до дефіциту поживних речовин через її незбалансованість.
  3. Дієта м’ясоїдних. Ідея полягає в тому, що на перетравлення м’яса організм витрачає більше калорій. Крім того, білок є основним “будівельним матеріалом” для м’язів, які своєю чергою самі активно спалюють калорії навіть в стані спокою. Але насправді без фізичних вправ вживання м’яса не призведе до росту м’язів. А втрата ваги якщо і буде, то через дефіцит потрібних поживних речовин у такому незбалансованому харчуванні. Що теж не є нормально.
  4. Дієта з капустяного супу. Типова “моно-дієта” – їсти лише капустяний суп протягом тривалого часу. Як і будь-яка інша моно-дієта вона може дати тимчасовий ефект через брак нормального харчування, але після повернення до звичного меню втрачена вага одразу повернеться.
  5. Об’ємне харчування. Ідея в тому, щоб їсти лише сирі продукти рослинного походження з високим вмістом води та клітковини у великій кількості, щоб відчувати ситість за рахунок механічної наповненості шлунку. Експерти кажуть, що ця дієта справді дозволяє уникнути переїдання “важкої” їжі. Однак на довгому проміжку часу вона призводить до дефіциту ваги та появи супутніх розладів.
  6. Індивідуальні дієти. Ідея полягає в тому, аби визначити персональну дієту на підставі аналізів крові або калу чи навіть ДНК. Вважається, що людина може оптимізувати споживання продуктів, які вона найкраще засвоює. За словами доктора Дженкінса, цей підхід лише зовні виглядає науковим, а насправді не має під собою реального наукового обгрунтування. На практиці ця дієта зводиться до поради харчуватися нормально, уникаючи шкідливих продуктів. Тобто насправді це універсальні поради, а не індивідуальні.
  7. Очищення соком. Дієта полягає в простому обмеженні калорій – заміні звичайної твердої їжі фруктовими та овочевими соками і смузі. Насправді ви просто обмежуєте кількість спожитої їжі і створююте дефіцит калорій. З тим же успіхом можна просто їсти менші порції нормальної їжі. Крім того, сокова дієта не може бути довготривалою, і після її закінчення із поверненням до звичного меню зайва вага теж повернеться.

Як пояснив доктор Дженкінс, справжній секрет тривалого схуднення полягає у коригуванням харчових звичок і загального способу життя. Зменшити вагу і не набирати її знову можна, відмовившись від важкої та висококалорійної їжі, наприклад від пересмаженого та надто солодкого.

Ольга Степанова

Recent Posts

Трамп обрав нового кандидата на посаду генпрокурора США

За словами Трампа, Пем "переорієнтує Міністерство юстиції на його мету - боротьбу зі злочинністю та…

30 секунд ago

Кім Чен Ин попередив про ризик ядерної війни

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин звинуватив США в нагнітанні напруженості та провокаціях, заявивши, що…

12 хв. ago

Деталі, які перетворять ваш зимовий гардероб на витвір мистецтва

Зима — це той період року, коли ми всі разом вирішуємо, що виглядати як персонаж…

14 хв. ago

Сніг, дощ та сильний вітер: які регіони України накриє негода

Синоптик Наталія Діденко розповіла, яка погода буде в Україні у п'ятницю, 22 листопада. Як передає "Хвиля", про це…

20 хв. ago

Росія намагається зімкнути “два котли”

На Курахівському напрямку російські окупанти намагаються влаштували відразу два котли для ЗСУ. Росіяни вже окупували…

30 хв. ago

Париж у шоці: злочинці із сокирами пограбували музей Коньяк-Же

Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…

35 хв. ago