Як купити “правильний” вітамін D? Лікар пояснила, який з них “найкращий”

Осінь і зима – час, коли ми набагато частіше тягнемося до вітаміну D3. В аптеках великий вибір – настільки широкий, що важко визначитися, щож купити. На що звернути увагу при виборі вітаміну D3? Яка добавка буде найкращою?

На це питання дає відповідь Strona Zdrowia.

На що звернути увагу при виборі вітаміну D?

Терапевт Катажина Буколь-Кравчик розповіла, на що саме звернути увагу при виборі цього вітаміну.

“Пацієнти часто запитують мене, чи має значення жир у капсулі вітаміну D. Насправді це не має великого значення для засвоєння вітаміну D3, якщо сам вітамін походить із перевіреного джерела і кількість, зазначена на упаковці, відповідає фактичному вмісту”, – розповіла терапевт.

Як додає експерт, на ринку є добавки, які містять різні види жирів як носіїв вітаміну D3. Найчастіше це рослинні олії, такі як соняшникова, сафлорова або оливкова. Риб’ячий жир також використовується в деяких добавках. Кожен із цих жирів може підтримувати засвоєння вітаміну D3, оскільки це жиророзчинний вітамін, підкреслює лікар.

Який вітамін D найкращий? Якість важлива

Лікар наголошує, що ключовим фактором є якість самої добавки вітаміну D3. Якщо ви хочете бути впевнені, що приймаєте високоефективний продукт, найкраще вибрати препарат, який підлягає детальним тестам і контролю.

“На жаль, дієтичні добавки не проходять суворої перевірки. Тому, вибираючи БАД, варто звернути увагу на кілька ключових аспектів. Перш за все, давайте переконаємося, що продукт містить вітамін D3 (холекальциферол), який є найкращою засвоюваною формою цього вітаміну. Давайте вибирати добавки від перевірених виробників, які не можуть дозволити собі помилок чи спотворень у складі”, – сказала вона.

Коли найкраще приймати вітамін D3 – вранці чи ввечері?

За словами лікарки, час доби для прийому цього вітаміну – не має значення.

“Я часто чую питання про те, коли краще приймати вітамін D3. Я розвію ці сумніви – неважливо, в який час ми приймаємо вітамін D3 у таблетках чи капсулах, – наголошує терапевт.

“Ця форма вітаміну не синтезується під впливом УФ-випромінювання, оскільки це відбувається природним чином у шкірі. Тому його можна приймати в будь-який час доби. Також не потрібно піддаватися денному світлу, що особливо важливо в Польщі, де в нас дуже мало сонця восени та взимку”, – резюмувала вона.

Коломієць Надія

Recent Posts

Чи перероджується душа людини після смерті

Питання про те, що відбувається з душею після смерті, хвилює людство з найдавніших часів. У…

1 годину ago

Епігенетик назвав звички українців, які скорочують життя

Керівник Лабораторії епігенетики Інституту геронтології імені Дмитра Чеботарьова НАМН України, кандидат біологічних наук Дмитро Краснєнков…

1 годину ago

Ухилянтам не сховатися: ТЦК готують нові жорсткі обмеження

Як стало відомо, план мобілізації контрактників віком 18–24 роки провалився з тріском — замість очікуваних…

2 години ago

“Я б не чіпала її”: у США знайшли мотрошну рибу з сутінкової зони океану (фото)

На пляжі в штаті Орегон (США) знайшли моторошну рибу із глибин так званої "сутінкової зони" океану. Виявлений…

2 години ago

Що буде з доларом в найближчі місяці: компанія Goldman Sachs дала прогноз

Goldman Sachs попереджає, що долар може впасти, оскільки агресивні тарифи та уповільнення зростання США підривають довіру інвесторів…

2 години ago

Одна з країн штрафуватиме та заарештовуватиме за ходу «Безсмертного полку»

Влада Казахстану заборонила проводити ходи "Безсмертний полк" на 9 травня, звернули увагу росЗМІ. Причиною назвали…

2 години ago