ТОП-3 причини, чому лосось може бути шкідливим для здоров’я

Лосось часто рекомендують додавати в раціон, особливо тим, хто контролює свою вагу. Однак навіть фахівці з харчування визнають, що, попри значну користь цієї риби, є певні ризики, через які не варто вживати її надто часто або у великих кількостях.

Під назвою «лосось» зазвичай маються на увазі кілька видів риби, серед яких сьомга, горбуша, кета, нерка та кижуч. Всі ці види характеризуються яскравим кольором м’яса, насиченим смаком і високою поживною цінністю. Основною перевагою лососевих риб є високий вміст корисних жирних кислот омега-3. Крім того, вони є джерелом вітамінів А і В, які допомагають зберегти молодість і пружність шкіри. Також лосось містить денну норму вітаміну D, необхідного для здоров’я кісток, а також для належної роботи ендокринної та імунної систем. Крім того, риба багата на білки, вітаміни та мінерали, які сповільнюють процеси старіння організму.

Проте, є кілька суттєвих недоліків. Лососеві риби, особливо червоні сорти, мають схильність накопичувати ртуть і важкі метали в організмі. Це загальна проблема для більшості видів риб, але експерти відзначають, що риби з білим м’ясом накопичують менше шкідливих речовин, ніж червоні.

Ще один нюанс полягає у взаємодії риб’ячого жиру з деякими лікарськими засобами, зокрема антикоагулянтами — препаратами, що гальмують згортання крові. Якщо часто вживати лосося разом з такими ліками, це може призвести до ризику кровотечі або погіршення стану шлунково-кишкового тракту.

Також не варто забувати, що лосось часто вживають у копченому або солоному вигляді, і ці методи приготування передбачають велику кількість солі. Це особливо небезпечно для людей, які мають схильність до гіпертонії.

Попри ці недоліки, лосось корисний для серцево-судинної системи, тому дієтологи рекомендують вживати його три рази на тиждень. Однак радять робити це помірковано, бажано у запеченому вигляді, щоб мінімізувати потенційні ризики для здоров’я.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

6 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago