Люди старіють не поступово, а у два величезні стрибки: вчені назвали точний вік

Останні дослідження показують, що люди старіють не поступово, як це було заведено вважати донедавна, а в два прискорених етапи, пише The Guardian.

У рамках дослідження вчені відстежили поведінку тисяч різних молекул у людей у віці 25-75 років. Під час цієї роботи було виявлено дві основні хвилі вікових зміни, де перша хвиля відбувалася в 44 роки, а після в 60 років. Саме в ці два періоди відбуваються сплески певних проблем зі здоров’ям, серед яких проблеми з опорно-руховим апаратом і серцево-судинні захворювання.

“Ми не тільки поступово старіємо з плином часу. Крім цього існують дійсно різкі зміни. Середина 40-х років і 60-х — це час різких змін, незалежно від того, як клас молекул розглядати”, — каже старший автор дослідження генетик і директор Центру геноміки та персоналізованої медицини в Стенфордському університеті Майкл Снайдер.

В експерименті взяли участь 108 добровольців, які здали зразки крові та калу, а також були взяті мазки зі шкіри, порожнини їхнього рота і носа. Такі зразки бралися кожні кілька місяців і протягом 1-7 років.

У підсумку дослідникам вдалося проаналізувати 135 000 різних молекул (РНК, білків і метаболітів) і мікробів (бактерій, вірусів і грибків, які живуть у кишківнику і на шкірі учасників).

Велика кількість молекул і мікробів не змінювалася поступово, у хронологічному порядку. Найбільші зрушення з’являлися, коли людям виповнювалося 44 і 60 років.

Стрибок старіння в середині 40-х років був вельми несподіваним для дослідників. Спочатку вони припустили, що результат спотворювався через перименопаузальні зміни у жінок. Але дані показали аналогічні результати й у чоловіків у віці близько 45 років.

“Хоча менопауза або перименопауза можуть сприяти змінам у жінок у віці близько 45 років, імовірно, існують і інші чинники, які впливають як на чоловіків, так і на жінок”, — каже співавтор дослідження з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі Сяотао Шень.

Перша хвиля змін в організмі людей стосувалася серцево-судинних захворювань і здатності метаболізувати кофеїн, алкоголь і ліпіди.

Друга хвиля змін зачіпала молекули, які беруть участь у регуляції імунітету, метаболізмі вуглеводів і функції нирок.

Молекули, пов’язані зі старінням шкіри та м’язів, змінилися в обох часових точках.

Ольга Степанова

Recent Posts

«А чи живий Путін?»: на відео з бункера виявили дивні моменти

Путін записав відеозвернення про «Орешник» з того ж бункера, що й запис від 24 лютого…

13 хв. ago

Прогноз погоди на вихідні 23–24 листопада: Україну заллє дощами та засипле снігом

За даними Sinoptik.ua, погода на вихідні в Україні всім переконливо покаже, що зима близько. У…

31 хв. ago

Назвали найефективніший спосіб позбутися другого підборіддя

Найбільш ефективний спосіб позбутися другого підборіддя – це знизити кількість жиру в організмі, іншими словами, схуднути.…

38 хв. ago

Чому Байден дозволив удари далекобійною зброєю по РФ: Reuters дало відповідь

Перемога Дональда Трампа на виборах у США та відправлення солдатів КНДР до РФ змінили думку Джо Байдена…

46 хв. ago

Сума шокує: скільки Великій Британії коштувала коронація Чарльза III

Коронація Чарльза III у травні 2023 року коштувала британським платникам податків щонайменше 86 млн євро.…

50 хв. ago

Експерти прогнозують значні втрати серед військових КНДР

Російське командування надає перевагу швидкому набору новобранців замість їх якісної підготовки. Це ж стосується і…

53 хв. ago