Люди старіють не поступово, а у два величезні стрибки: вчені назвали точний вік

Останні дослідження показують, що люди старіють не поступово, як це було заведено вважати донедавна, а в два прискорених етапи, пише The Guardian.

У рамках дослідження вчені відстежили поведінку тисяч різних молекул у людей у віці 25-75 років. Під час цієї роботи було виявлено дві основні хвилі вікових зміни, де перша хвиля відбувалася в 44 роки, а після в 60 років. Саме в ці два періоди відбуваються сплески певних проблем зі здоров’ям, серед яких проблеми з опорно-руховим апаратом і серцево-судинні захворювання.

“Ми не тільки поступово старіємо з плином часу. Крім цього існують дійсно різкі зміни. Середина 40-х років і 60-х — це час різких змін, незалежно від того, як клас молекул розглядати”, — каже старший автор дослідження генетик і директор Центру геноміки та персоналізованої медицини в Стенфордському університеті Майкл Снайдер.

В експерименті взяли участь 108 добровольців, які здали зразки крові та калу, а також були взяті мазки зі шкіри, порожнини їхнього рота і носа. Такі зразки бралися кожні кілька місяців і протягом 1-7 років.

У підсумку дослідникам вдалося проаналізувати 135 000 різних молекул (РНК, білків і метаболітів) і мікробів (бактерій, вірусів і грибків, які живуть у кишківнику і на шкірі учасників).

Велика кількість молекул і мікробів не змінювалася поступово, у хронологічному порядку. Найбільші зрушення з’являлися, коли людям виповнювалося 44 і 60 років.

Стрибок старіння в середині 40-х років був вельми несподіваним для дослідників. Спочатку вони припустили, що результат спотворювався через перименопаузальні зміни у жінок. Але дані показали аналогічні результати й у чоловіків у віці близько 45 років.

“Хоча менопауза або перименопауза можуть сприяти змінам у жінок у віці близько 45 років, імовірно, існують і інші чинники, які впливають як на чоловіків, так і на жінок”, — каже співавтор дослідження з Наньянського технологічного університету в Сінгапурі Сяотао Шень.

Перша хвиля змін в організмі людей стосувалася серцево-судинних захворювань і здатності метаболізувати кофеїн, алкоголь і ліпіди.

Друга хвиля змін зачіпала молекули, які беруть участь у регуляції імунітету, метаболізмі вуглеводів і функції нирок.

Молекули, пов’язані зі старінням шкіри та м’язів, змінилися в обох часових точках.

Ольга Степанова

Recent Posts

Трамп натякнув на швидку зустріч із Зеленським, – ЗМІ

Кандидат у президенти Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп натякнув на можливу зустріч із президентом України…

13 хв. ago

Готуйте гаманці: тарифи на комунальні послуги зростуть

В Україні скоро можуть розпочатися зміни у тарифах на ключові комунальні послуги. Незважаючи на те,…

23 хв. ago

Ще одна країна обмежила експорт зброї в Ізраїль

Німеччина тимчасово призупинила частину експорту військових озброєнь до Ізраїлю на тлі судових позовів, у яких…

34 хв. ago

Соловйов висміяв солдатів РФ у прямому ефірі. ВІДЕО

Державна пропаганда РФ надіслала чіткий сигнал своїм солдатам, що скаржитися на так звані «м'ясні штурми»…

47 хв. ago

Виправдання не спрацюють: ТЦК жорстко покарають чоловіків за відмову

З травня 2024 року в Україні введено нові правила мобілізації. Військовозобов'язані чоловіки зобов'язані пред'являти військово-обліковий…

51 хв. ago

Чому яблука потрібно збирати лише вранці чи ввечері: секрети досвідчених дачників

На перший погляд може здатися, що немає жодної різниці в тому, коли саме слід збирати…

59 хв. ago