Від 10 до 20% людей у всьому світі страждають від алергії на кішок і собак, а це досить велика кількість людей, які не можуть уживатися з двома найпопулярнішими видами домашніх тварин, пише Inverse.
Здається, що проблему можна вирішити за допомогою гіпоалергенних порід собак і котів, але чи так це насправді?
За словами ветеринара і професора дерматології в Коледжі ветеринарної медицини Університету Міннесоти Санди Кох, кішки і собаки виробляють кілька алергенних білків. Найпоширеніші з них містяться в слині, відмерлих частинках шкіри або лупи.
У людей з алергією на такі білки може з’являтися безліч неприємних симптомів, таких як чхання, свербіж або кашель.
“Деякі домашні тварини вважаються гіпоалергенними, а це значить, що вони, ймовірно, не викличуть алергічної реакції, але в деяких випадках все ж таки можуть”, — каже Кох.
До таких порід собак належать голі тер’єри, пуделі, бішон-фрізе та шнауцери, серед кішок — корніш-рекси та голі сфінкси. Вважається, що ці породи тварин не так сильно линяють або взагалі не мають шерсті, але ця особливість може взагалі не мати жодного значення.
Річ у тім, що собаки можуть виробляти алергени в кров, передміхуровій залозі та анальних залозах, водночас коти виробляють алергени в сальних залозах шкіри, анальних залозах, крові, а коти — в сечі.
Алергени, які містяться в сечі, становлять особливу проблему, оскільки кішки і собаки, доглядаючи за собою, поширюють алергенні білки по всьому своєму тілу. Такі сполуки можуть бути присутніми в повітрі протягом кількох тижнів. Тому навіть якщо тварина не має шерсті, вона все одно може викликати алергію.
У рамках проведених досліджень, не було виявлено будь-якої різниці в кількості алергенів у повітрі будинків із гіпоалергенними собаками та звичайними. Вчені також взяли зразки шерсті 196 гіпоалергенних собак і 160 звичайних, а ще зразки пилу, що переноситься повітрям, у будинках. Результати показали, що алерген Can f 1, який міститься у більшості собак, містився майже у всіх зразках пилу та шерсті.
Інше дослідження також проаналізувало рівень Can f 1 у пробах пилу з будинків, де мешкали гіпоалергенні собаки та звичайні. У цьому випадку рівні алергенів у будинках особливо не відрізнялися.
Невелике дослідження, в якому взяли участь 14 кішок, показало, що гіпоалергенні тварини справді поширюють менше алергену Fel d 1, як порівняти зі звичайними породами.
Водночас науковці попереджають, що наразі немає наукових доказів того, що гіпоалергенні тварини справді ефективні.
“Правда полягає в тому, що всі домашні тварини з шерстю потенційно можуть викликати реакцію у людей, які страждають на алергію. На сьогодні жодна порода не має науково доведеної “стійкості до алергії”, — підкреслює ветеринар.
Ба більше, навіть лисі тварини можуть поширювати алергени за допомогою своєї слини, крові, залоз, і хутро не є найважливішим фактором.
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…
Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…
На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…
Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…
Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…