Гарвард рекомендує зробити ці 8 змін у своєму способі життя, щоб жити довше і здоровіше

Довголіття досягають не за допомогою магії чи екстремальних методів, а коригуванням наших звичок і способу життя. Тобто є речі, які ми можемо зробити, щоб прожити кращі, активніші й щасливіші роки.

За даними Гарвардського університету, опублікованими в Harvard Health Publishing, довголіття – це не лише генетика, а й “вибір способу життя, який ви робите”GQ розповідає докладніше.

Жити довше і краще: 8 змін у способі життя, які потрібно зробити

Вибір способу життя не обов’язково має бути радикальним або екстремальним. Є прості, легкі, навіть маленькі речі, які мають багато переваг для здоров’я і довголіття. Зробіть ось що:

  • Киньте курити. Куріння забирає у вас роки життя, бо шкодить роботі легенів, серця, здоров’ю шкіри та порожнини рота тощо. А якщо ви не курите – не починайте.
  • Обмежте споживання алкоголю. Алкоголь слід вживати лише в помірних кількостях, тобто 2 або менше напоїв на день для чоловіків і 1 для жінок. Збільшення вживання алкоголю збільшує ризик розвитку проблем з печінкою та інших.
  • Висипайтеся. Недосипання має негативні наслідки, починаючи від затуманення розуму і закінчуючи передчасним старінням шкіри, а цей фактор може сприяти скороченню тривалості життя. Рекомендується спати від 7 до 9 годин на добу.
  • Підтримуйте достатній рівень гідратації. Це допоможе вам залишатися здоровішим протягом усього життя, а також жити довше і якісно. Тому пийте достатньо води – кава, соки та безалкогольні напої не рахуються.
  • Спілкуйтеся. Наявність друзів робить нас щасливими й допомагає нам жити довше, якщо проводити з ними час, залишатися соціально активними та шукати позитивні, веселі заняття. І чим частіше, тим більша ймовірність, що ви проживете довше.
  • Мисліть позитивно. Ваш спосіб мислення також сприяє довголіттю, і є навіть дослідження, які стверджують, що оптимістичне мислення допомагає нам жити довше і мати гарне емоційне здоров’я.
  • Правильно харчуйтеся. Те, що ви їсте, впливає на ваші клітини, може дати їм ресурси, щоб бути енергійними та краще боротися з інфекціями тощо, тому правильне харчування має важливе значення для довголіття. Вам потрібно зменшити споживання цукру, оброблених продуктів і нездорових жирів.
  • Залишайтеся активним. Ми не перестаємо рухатися, тому що старіємо, а старіємо, тому що перестаємо рухатися. Тому фізичні вправи – це не те, чим варто жертвувати. Вправи допомагають підтримувати міцні кістки, м’язи, легені та серце, чим знижують ризик захворювань і втрати м’язової маси з віком.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на наукових дослідженнях, але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Романчук Микола

Recent Posts

Природжені бізнесмени: які знаки Зодіаку найчастіше створюють прибутковий бізнес

Астрологія часто використовується для передбачення різних аспектів життя, включаючи кар'єру та бізнес. Деякі знаки зодіаку…

55 хв. ago

Для кого алкоголь небезпечніший і хто тверезіє швидше: чоловіки чи жінки

Швидкість розщеплення алкоголю у чоловіків і жінок суттєво різниться. У чоловіків алкоголь виводиться з організму…

1 годину ago

Навчання проходять не всі: представниця ТЦК розповіла, коли підготовка не потрібна

Якщо людина, яка підписала контракт на військову службу, менше 10 років тому проходила строкову службу або…

1 годину ago

Мобілізація в Україні: чи посилять призов чоловіків у 2025 році

Щоб продовжувати війну, потрібні резерви, мобілізація та навчені люди у військових частинах. Про це заявив…

1 годину ago

Зростання зарплат українців у 2025 році не врятує їх від злиднів

Наступного року середня зарплата в Україні зросте з 21,8 тис. до 24,3 тис. грн, що…

2 години ago

Росія не виводитиме військові бази з Сирії – Reuters

Кремль не виводить військові бази з Сирії після падіння режиму Башара Асада. Однак вони відводять російський…

2 години ago