Гарвард рекомендує зробити ці 8 змін у своєму способі життя, щоб жити довше і здоровіше

Довголіття досягають не за допомогою магії чи екстремальних методів, а коригуванням наших звичок і способу життя. Тобто є речі, які ми можемо зробити, щоб прожити кращі, активніші й щасливіші роки.

За даними Гарвардського університету, опублікованими в Harvard Health Publishing, довголіття – це не лише генетика, а й “вибір способу життя, який ви робите”GQ розповідає докладніше.

Жити довше і краще: 8 змін у способі життя, які потрібно зробити

Вибір способу життя не обов’язково має бути радикальним або екстремальним. Є прості, легкі, навіть маленькі речі, які мають багато переваг для здоров’я і довголіття. Зробіть ось що:

  • Киньте курити. Куріння забирає у вас роки життя, бо шкодить роботі легенів, серця, здоров’ю шкіри та порожнини рота тощо. А якщо ви не курите – не починайте.
  • Обмежте споживання алкоголю. Алкоголь слід вживати лише в помірних кількостях, тобто 2 або менше напоїв на день для чоловіків і 1 для жінок. Збільшення вживання алкоголю збільшує ризик розвитку проблем з печінкою та інших.
  • Висипайтеся. Недосипання має негативні наслідки, починаючи від затуманення розуму і закінчуючи передчасним старінням шкіри, а цей фактор може сприяти скороченню тривалості життя. Рекомендується спати від 7 до 9 годин на добу.
  • Підтримуйте достатній рівень гідратації. Це допоможе вам залишатися здоровішим протягом усього життя, а також жити довше і якісно. Тому пийте достатньо води – кава, соки та безалкогольні напої не рахуються.
  • Спілкуйтеся. Наявність друзів робить нас щасливими й допомагає нам жити довше, якщо проводити з ними час, залишатися соціально активними та шукати позитивні, веселі заняття. І чим частіше, тим більша ймовірність, що ви проживете довше.
  • Мисліть позитивно. Ваш спосіб мислення також сприяє довголіттю, і є навіть дослідження, які стверджують, що оптимістичне мислення допомагає нам жити довше і мати гарне емоційне здоров’я.
  • Правильно харчуйтеся. Те, що ви їсте, впливає на ваші клітини, може дати їм ресурси, щоб бути енергійними та краще боротися з інфекціями тощо, тому правильне харчування має важливе значення для довголіття. Вам потрібно зменшити споживання цукру, оброблених продуктів і нездорових жирів.
  • Залишайтеся активним. Ми не перестаємо рухатися, тому що старіємо, а старіємо, тому що перестаємо рухатися. Тому фізичні вправи – це не те, чим варто жертвувати. Вправи допомагають підтримувати міцні кістки, м’язи, легені та серце, чим знижують ризик захворювань і втрати м’язової маси з віком.

Важливо! Цей матеріал має винятково загальноінформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на наукових дослідженнях, але якщо Вам потрібні встановлення діагнозу або медична консультація, обов’язково зверніться до лікаря.

Романчук Микола

Recent Posts

Яких чоловіків молодше 25 років можуть мобілізувати до кінця 2024 року

В Україні призовний вік встановлено з 25 років. Але існують випадки, коли мобілізувати можна і…

6 хв. ago

Зупинять та одразу вліплять штраф на 850 грн: усіх водіїв попередили про часте порушення

Багато автомобілістів в Україні впевнені, що штрафи виписуються лише за порушення Правил дорожнього руху (ПДР), такі як…

14 хв. ago

Квиток на маршрутку за ціною обіду: проїзд у міському транспорті подорожчає вдвічі

З 3 січня 2025 року вартість проїзду в громадському транспорті Дніпра зросте. Нові тарифи передбачають,…

18 хв. ago

Банки ОАЕ стали масово блокувати платежі з РФ

Банк Об’єднаних Арабських Еміратів, який є одним з головних антисанкційних «хабів» російського бізнесу за кордоном,…

26 хв. ago

Якщо на карті немає власних грошей: чи можуть списати штраф від ТЦК з кредитного ліміту

Якщо військовозобов'язаний отримав штраф від ТЦК і не сплатив його протягом 15 днів, його рахунки…

33 хв. ago

Військовий упізнав себе на елітній горілці: подробиці скандалу

Військовий Володимир Демченко виявив своє відео у наборі з елітною горілкою. Кадри було використано без дозволу. Про…

41 хв. ago