Без сильних побічних ефектів: психоделічні препарати унікальним чином впливають на літніх людей

Використання психоделічних препаратів для лікування різних захворювань стає дедалі популярнішим. У новому дослідженні вчені з’ясували, що люди похилого віку зовсім сприймають їх інакше, ніж інші.

Нещодавнє дослідження вчених засвідчило, що психоделічні препарати приносять літнім людям таку саму користь, як і молодим людям, незважаючи на те, що люди похилого віку відчувають менш інтенсивний безпосередній ефект від їхнього вживання.

Дослідження, опубліковане в American Journal of Geriatric Psychiatry, виявило потенціал серотонінергічних психоделіків, таких як псилоцибін, ЛСД і ДМТ, у лікуванні афективних симптомів, хоча досі літніх людей практично не брали до уваги в подібних дослідженнях.

“Психоделічні речовини знову викликають інтерес, насамперед завдяки їхньому швидкому та стійкому позитивному впливу на самопочуття серед різних клінічних груп населення, — каже Лоренцо Паскіні, доцент кафедри неврології Інституту нейронаук імені Вайля UCSF та автор дослідження, — Однак досі мало досліджень проводили серед людей похилого віку. Поставити це питання вкрай важливо”.

Дослідження, проведене під керівництвом Ханнеса Кеттнера з Імперського коледжу Лондона, передбачало вживання психоделічних препаратів і заповнення анкет через певні проміжки часу. У ньому взяли участь 62 особи похилого віку, віком 60 років і старше, і відповідна група з 62 молодих людей. Первинний результат вимірювали за допомогою Ворик-Единбурзької шкали психічного благополуччя (WEMWBS).

Результати показали значне поліпшення психічного благополуччя у літніх людей, порівнянне з більш молодими учасниками. Пасквіні зазначив, що літні люди повідомили про схожі переваги, незважаючи на те, що відчували до 50% меншу інтенсивність гострого психоделічного ефекту.

Кеттнер додав, що в літніх людей із психіатричними діагнозами в анамнезі спостерігалося ще більше зростання показників самопочуття, що свідчить про значну користь для людей з уже наявними психічними захворюваннями. Однак до недоліків дослідження можна зарахувати його спостережливий характер і упередженість вибірки щодо високоосвічених, білих учасників.

Отримані результати підкреслюють необхідність подальших досліджень впливу психоделіків на літніх людей у різних умовах і популяціях. У майбутніх дослідженнях слід вивчити довгострокову стабільність поліпшення самопочуття і психосоціальні механізми, пов’язані з цим.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров’я. Якщо ви відчуваєте проблеми, зверніться до фахівця.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як не залишитися без грошей через чужі комунальні борги

Комунальні борги нікуди не зникають, навіть якщо людина у квартирі не проживає. Може виникнути ситуація, що…

9 хв. ago

Мобілізація чоловіків після 50: особливі умови від ТЦК

Неодноразово в інформаційному просторі виникають чутки про зниження вікових рамок мобілізації чоловіків. Вони пов’язані з…

14 хв. ago

Білл Гейтс спрогнозував, що ШІ забере роботу у людей вже в найближчі 10 років

Відомий американський бізнесмен і один із засновників Microsoft Білл Гейтс передбачив, що досягнення в галузі штучного інтелекту значно знизять…

19 хв. ago

Ухилянткам спустошать гаманці: кому загрожують 60-тисячні штрафи від ТЦК

У квітні продовжиться загальна мобілізація, а відповідно і накладення штрафів на осіб, які порушили правила…

30 хв. ago

Платіжки завищені майже наполовину: українці лютують – “Нафтогаз” відхрещується

Українці нерідко виявляють невідповідності між реальним споживанням та сумою у платіжці за газ. При цьому…

55 хв. ago

Радіо, ліхтарик, їжа і готівка: ЄС готує людей до війни — що відбувається

«Чи зможете ви протриматися 72 години без сторонньої допомоги?» — з таким питанням тепер звертаються…

3 години ago