Яку хворобу можна вилікувати, заклеївши рот скотчем

Апное уві сні – ситуація, за якої люди тимчасово припиняють дихати під час сну. Вона є основним фактором ризику проблем із серцем. Не дивно, що люди шукають простих способів, аби уникати таких проблеми. В соцмережах поширюється тренд-“підказка”, що рот сплячого слід заклеїти скотчем, аби він дихав через ніс. Буцімто це допоможе перемогти апное. Проте лікарі іншої думки. 

Прихильники заклеювання рота зазвичай рекомендують використовувати спеціальну дихаючу стрічку, таку як медична стрічка, а не, скажімо, скотч чи маскувальну стрічку. І стрічка зазвичай наклеюється вертикально, тому вона не покриває весь рот. Та нещодавнє дослідження показало, що заклеювання рота зменшує потік повітря в організмі сплячого. Тож заклеювання ротової порожнини, звичайно, не є гарним рішенням, повідомляє ScienceAlert.

Дерматит – найменше зло

Деякі інші дослідження показали, що це може принести певну користь. Однак ці дослідження включали небагато учасників і лише тих, хто страждає легким апное сну. Ще одна проблема пов’язана із заклеюванням рота, це те, що в деяких людей це призвело до недостатньої кількості кисню в крові та занадто великої кількості вуглекислого газу.

Також є докази того, що симптоми апное уві сні, такі як хропіння та зменшення діаметра дихальних шляхів, погіршуються приблизно у третини людей, які заклеюють рот скотчем. Носіння стрічки навколо рота також може викликати роздратування. Шкіра навколо рота є однією з найчутливіших на тілі. Губи містять близько 46 тисяч нервових волокон. Для порівняння, на кінчиках пальців їх лише по три тисячі.

Ви можете буквально задихнутись

Подразнення шкіри може прогресувати до дерматиту й фолікуліту, коли волосяні фолікули навколо губ запалюються або інфікуються. Якщо вам справді не пощастить, ви можете отримати ситуацію, коли шари шкіри відриваються, що ще більше підвищує ймовірність інфікування та викликає сильний біль. 

Однак, що більш важливо, заклеювання ротової порожнини може бути небезпечним, якщо у вас є інші респіраторні інфекції або захворювання, які вже звужують вашу трахею. Адже це може ще більше зменшити споживання кисню та видалення вуглекислого газу. Заклеювання рота скотчем може бути навіть смертельним, попереджають лікарі. Одним словом, не рекомендується заклеювати рот скотчем.

Апаратне лікування апное сну

Існують дорогі апарати безперервного позитивного тиску в дихальних шляхах, які допомагають дихати під час сну. І є пристрої для просування нижньої щелепи, які поміщаються в рот і штовхають щелепу та язик вперед, щоб дихальні шляхи були відкритими під час сну. 

Проте, ці пристрої добре працюють для людей з легким або помірним апное уві сні, але гірше для людей похилого віку, людей з ожирінням і тих, хто має більш важке апное сну. 

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Мокрий сніг, дощ і ожеледиця: синоптики розповіли про погоду 15 листопада

Український гідрометеорологічний центр повідомляє про несприятливі погодні умови на 15 листопада. У більшості регіонів країни…

4 хв. ago

Назвали найненадійніші електромобілі у 2024 році

Журналісти “WhatCar” спільно з фахівцями “MotorEasy” провели опитування серед власників електромобілів віком до 5 років,…

5 хв. ago

Відстрочка від призову: хто її може оформити онлайн

Через війну, яку розпочала РФ, в Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан. Призову підлягають…

19 хв. ago

Китай почав закуповувати африканську нафту замість російської

Приватний китайський нафтопереробник придбав партію західноафриканської нафти, що, за словами експертів, є нетиповою подією. Про…

32 хв. ago

Росія підняла в небо стратегічні бомбардувальники

У Росії, ймовірно, підняли в небо стратегічні бомбардувальники. Відмічається активність шести бортів Ту-95МС з аеродрому…

47 хв. ago

Трамп запропонує РФ “батіг і пряник”: чого чекати Україні

Наразі жодних конкретних заяв від Дональда Трампа щодо закінчення війни Росії проти України не звучало.…

54 хв. ago