Як сон впливає на серце: кардіологи назвали найгіршу нічну звичку

Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок – наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий для здоров’я. Але це не найгірше, що може з нами статися. Є ще одна нічна звичка, якої потрібно уникати, на думку кардіологів.

Згідно з недавнім дослідженням, постійний режим сну може знизити ризик серцево-судинних захворювань та інсульту – навіть якщо пацієнт генетично схильний до них. А ось непостійний режим сну порушує циркадний ритм – внутрішній годинник організму, що робить якісний сон ще більш важкодосяжним, пише Parade.

Зокрема, автор дослідження про режими сну та вплив цього на організм, доктор філософії, доктор медичних наук Сяомін Чжан, і його команда спостерігали за більш ніж 15 000 пенсіонерів у Китаї із середнім віком 66 років. Ніхто з них, як повідомляється, не страждав ні від раку, ні від серцевих захворювань.

Через п’ять років у пацієнтів, які постійно відзначали, що добре сплять, на 16% знизився ризик розвитку ішемічної хвороби серця і на 34 відсотки – ризик інсульту. Ці переваги були ще вищими в тих, хто не мав генетичної схильності до серцево-судинних захворювань: У таких пацієнтів ризик розвитку ішемічної хвороби серця був і зовсім на 35% нижчим, а ризик інсульту – на 52% нижчим.

Дослідження показало, що нерегулярний сон збільшує ризик виникнення або погіршення захворювань серця через вплив сну на різні складові серцево-судинної системи.

“Недостатня кількість сну або відсутність регулярного режиму сну порушує циркадний ритм організму, підвищуючи рівень гормонів стресу, кров’яний тиск і частоту серцевих скорочень у стані спокою, що створює навантаження на серцево-судинну систему, – пояснює член Американського коледжу хірургів і директор відділення клінічної кардіології в Beverly Hills Cardiovascular Сем Сетарех.

Згодом ця звичка може збільшити ризик розвитку гіпертонії та запалення, що змушує серце працювати інтенсивніше і може призвести до довгострокових пошкоджень. Це також може сприяти дисрегуляції рівня глюкози та порушенню ритму. Крім того, це підвищує ризик розвитку фібриляції передсердь, що може збільшити ризик інсульту і серцевої недостатності.

За словами доктора Сетареха, існує також зв’язок між обструктивним апное уві сні – поширеного розладу дихання, за якого люди постійно зупиняють і запускають дихання під час сну, – і впливом на серцево-судинну систему.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

1 годину ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

1 годину ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

2 години ago