Чому швидке харчування може призвести до серйозних проблем зі здоров’ям

У сучасному світі, де час став найбільшим дефіцитом, багато хто намагається заощадити його на всьому, навіть на їжі. Однак, звичка швидко їсти може призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Більшість людей навіть не замислюються, що поспішна їжа може мати негативний вплив на організм — від травлення до обміну речовин, пише The Conversation.

Чому ж поспішати за столом — це погана ідея? Наукові дослідження доводять, що швидке харчування підвищує ризик розладів травлення. Коли ми їмо поспіхом, шматки їжі часто майже не пережовуються, що збільшує навантаження на шлунок. Ковтання великих шматків також сприяє заковтуванню повітря, що викликає здуття живота та гази — це явище відоме як аерофагія.

Поспіх за столом також призводить до порушення сигналу насичення, який надходить до мозку. Організм потребує близько 20–30 хвилин, щоб зрозуміти, що ми вже ситі. Тому, коли ми їмо швидко, мозок просто не встигає вчасно відреагувати, що призводить до переїдання. Як наслідок, зайві калорії відкладаються, збільшуючи ризик зайвої ваги та ожиріння.

Є й інші ризики: дослідження показують, що швидке споживання їжі пов’язане із підвищенням рівня тригліцеридів у крові та може сприяти розвитку серцево-судинних захворювань. Швидка їжа не дає можливості організму повністю засвоювати поживні речовини, що, в свою чергу, посилює проблеми з метаболізмом.

Ще однією небезпекою є негативний вплив на хворих на діабет. Швидке харчування призводить до швидкого підвищення рівня глюкози в крові, що особливо небезпечно для людей із порушенням обміну речовин.

Тож, що робити, щоб уникнути цих ризиків? Відповідь проста — дати собі час на їжу. Неспішне харчування з ретельним пережовуванням не лише допомагає насолодитися смаком страв, але й дає організму змогу краще засвоювати поживні речовини. Крім того, повільне харчування знижує ймовірність переїдання, оскільки мозок встигає отримати сигнал про насичення, і це допомагає зберігати вагу та добре самопочуття.

Отже, в умовах сучасного ритму життя важливо зберігати здорові звички і не економити час на тому, що може вплинути на наше здоров’я у довгостроковій перспективі.

Романчук Микола

Recent Posts

За вислугу та інвалідність: в Україні зібралися скасувати низку пенсій

У працюючих прокурорів можуть забрати право на пенсію за вислугу років. Відповідний законопроект 12149-1 зареєстрував народний депутат,…

10 хв. ago

Суд продовжив арешт підозрюваному у держзраді нардепу Шуфричу

Шевченківський районний суд Києва продовжив дію запобіжного заходу для народного депутата Нестора Шуфрича, якого звинувачують…

12 хв. ago

Командир ЗСУ повідомив, що понад 90% складу воюючих на передовій – це примусово мобілізовані селяни

Понад 90% військових на фронті – це примусово мобілізовані мешканці сіл та маленьких містечок. Про…

14 хв. ago

Підозрюваний в афері Фонду держмайна придбав елітне майно за кордоном – Bihus.Info

Підозрюваний у афері на 10 мільярдів, який півтора роки перебуває у розшуку, зареєстрував за кордоном бізнес та…

16 хв. ago

Шахраї вигадали нову схему обману родичів полонених українців

Шахраї розробили нову схему, за допомогою якої виманюють гроші у сімей полонених та зниклих безвісти. Про це повідомили у Координаційному…

18 хв. ago

Штрафують не лише ухилянтів, а й ТЦК: гублять документи або навмисно ігнорують

Все частіше громадяни стикаються із ситуацією, коли територіальні центри комплектування просто ігнорують їхні заяви. У…

20 хв. ago