У сучасному світі, де час став найбільшим дефіцитом, багато хто намагається заощадити його на всьому, навіть на їжі. Однак, звичка швидко їсти може призвести до серйозних наслідків для здоров’я. Більшість людей навіть не замислюються, що поспішна їжа може мати негативний вплив на організм — від травлення до обміну речовин, пише The Conversation.
Чому ж поспішати за столом — це погана ідея? Наукові дослідження доводять, що швидке харчування підвищує ризик розладів травлення. Коли ми їмо поспіхом, шматки їжі часто майже не пережовуються, що збільшує навантаження на шлунок. Ковтання великих шматків також сприяє заковтуванню повітря, що викликає здуття живота та гази — це явище відоме як аерофагія.
Поспіх за столом також призводить до порушення сигналу насичення, який надходить до мозку. Організм потребує близько 20–30 хвилин, щоб зрозуміти, що ми вже ситі. Тому, коли ми їмо швидко, мозок просто не встигає вчасно відреагувати, що призводить до переїдання. Як наслідок, зайві калорії відкладаються, збільшуючи ризик зайвої ваги та ожиріння.
Є й інші ризики: дослідження показують, що швидке споживання їжі пов’язане із підвищенням рівня тригліцеридів у крові та може сприяти розвитку серцево-судинних захворювань. Швидка їжа не дає можливості організму повністю засвоювати поживні речовини, що, в свою чергу, посилює проблеми з метаболізмом.
Ще однією небезпекою є негативний вплив на хворих на діабет. Швидке харчування призводить до швидкого підвищення рівня глюкози в крові, що особливо небезпечно для людей із порушенням обміну речовин.
Тож, що робити, щоб уникнути цих ризиків? Відповідь проста — дати собі час на їжу. Неспішне харчування з ретельним пережовуванням не лише допомагає насолодитися смаком страв, але й дає організму змогу краще засвоювати поживні речовини. Крім того, повільне харчування знижує ймовірність переїдання, оскільки мозок встигає отримати сигнал про насичення, і це допомагає зберігати вагу та добре самопочуття.
Отже, в умовах сучасного ритму життя важливо зберігати здорові звички і не економити час на тому, що може вплинути на наше здоров’я у довгостроковій перспективі.
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ви сьогодні відчуваєте, що ваше самопочуття нагадує старий Wi-Fi — повільний і нестабільний, то…
Російські атаки на українські міста стають дедалі жорстокішими й непередбачуваними. У хід ідуть різні види…
Як стало відомо, що деяким студентам відмінили право на отримання відстрочки від мобілізації, тому вони потрапляють…
Військові командири мають понести відповідальність за те, що українські солдати потрапляють в оточення, де їх…