Посідіти від переживань: учена розповіла, як стрес впливає на колір волосся

Сиве волосся — природна частина старіння, багато в чому визначається генетикою. Більшість людей помічають перші сиві пасма у віці від двадцяти до п’ятдесяти років, причому в чоловіків сивина зазвичай з’являється в районі скронь і бакенбард, а в жінок — уздовж лінії росту волосся. Однак серед багатьох людей побутує думка, що на нього можуть значно впливати стресові ситуації та переживання. Про те чи може волосся пофарбуватися в срібло через важкі життєві ситуації пише The Conversation.

Процес сивіння прискорюється у віці від 50 до 60 років, коли клітини, що відповідають за колір волосся, відомі як меланоцити, стають менш активними. Колір волосся визначається меланіном, який виробляється меланоцитами у волосяних фолікулах. Існує два типи меланіну: еумеланін, який надає волоссю чорного і коричневого кольору, і феомеланін, що відповідає за руді та жовті відтінки.

З віком меланоцити виробляють менше меланіну, внаслідок чого волосся стає сірим або білим. Сиве волосся товстіше і грубіше, ніж пігментоване, і росте швидше через зміни в структурі волосяного фолікула, пояснює Тереза Ларкін, доцент кафедри медичних наук Університету Вуллонгонга. Стрес може прискорити посивіння, спричиняючи окислювальний стрес, який пошкоджує меланоцити. Цей окислювальний стрес може бути наслідком психологічних чинників, впливу довкілля, наприклад забруднення та ультрафіолетового опромінення, або куріння. У молодих людей сиве волосся іноді відновлює свій колір після зняття стресу, але з віком цього зазвичай не відбувається.

Популярні міфи про сиве волосся включають ідею про те, що вищипування однієї сивої волосини призводить до зростання нової, але це не так, каже Ларкін. Кожен фолікул виробляє одну волосину, і вищипування однієї не впливає на інші. Так само міфом є те, що волосся може посивіти за одну ніч через стрес, оскільки видиме посивіння відбувається поступово, у міру росту волосся.

Хоча руді теж сивіють, їхнє волосся вицвітає по-іншому через унікальні властивості феомеланіну, зазначає вчена. Замість того щоб посивіти, руде волосся часто переходить у світліші відтінки, такі як полуничний блонд або білий. Ведення здорового способу життя, боротьба зі стресом і раціон, багатий на вітаміни й мінерали, такі як B12 і цинк, можуть допомогти відстрочити передчасне посивіння, вважає Ларкін.

Романчук Микола

Recent Posts

Розпочалася здача України: Німеччина має намір зупинити важливі поставки для фронту

Німеччина більше не планує постачати Україні важку військову техніку, крім тієї, що вже була заявлена…

10 хв. ago

У пенсіонерів хочуть конфіскувати гроші: як це пояснюють

Уряд України задумав конфіскувати пенсії у тих, хто не користувався своїми рахунками понад рік. Це…

19 хв. ago

Похмуре майбутнє Землі: Сонце перетвориться на маленький дивний об’єкт, коли це станеться

Існуванню нашої планети протягом мільярдів років загрожували різні космічні об'єкти, зокрема астероїди і зірки, що…

28 хв. ago

Тепер не лише через “Укрпошту”: чоловікам розсилають повістки на електронку

Тепер вам доведеться перевіряти не лише поштову скриньку, а й електронну. Так, ви не ослухались:…

37 хв. ago

Банки України почнуть відкривати особисті дані клієнтів, всупереч банківській таємниці

В Україні ухвалили важливий закон щодо банківської таємниці. Тепер банки будуть зобов'язані розкривати інформацію про…

57 хв. ago

Навіщо ТЦК влаштувала показові рейди: чи підтримує їх суспільство

ТЦКшні рейди по мажорах в їх "храмах дозвілля" — ресторанах, елітних маркетах, ТРЦ тощо —…

1 годину ago