Початок кінця багатьох захворювань: учені дізналися, як боротися з гормональним дисбалансом

Нове міжнародне дослідження, проведене вченими з Монреальського інституту клінічних досліджень (IRCM), виявило критичний компонент у підтримці гормонального балансу в організмі людини. Гормональний дисбаланс часто пов’язаний з такими серйозними захворюваннями, як метаболічний синдром і ожиріння. Захищаючи організм від його прояву, вчені зможуть полегшити безліч життів і врятувати багатьох людей від подальших ускладнень, пише Newswise.

Провідний дослідник у галузі молекулярної генетики і професор Монреальського університету, Жак Друен, наголосив на меті команди: “Ми хочемо зрозуміти, як обмін сигналами між клітинами модулює експресію генів і як їхнє порушення спричиняє захворювання”. Центральне місце в їхніх висновках займає гіпофіз, ключовий елемент у регуляції гормонів. Ця залоза взаємодіє з іншими клітинами, що виробляють гормони, через специфічні ліганди та рецептори, забезпечуючи їхній правильний баланс. Однак ці ліганди та механізми їхньої дії вивчені недостатньо добре.

Команда Друена зробила прорив, ідентифікувавши один із цих лігандів, який, на їхню думку, відіграє важливу роль у комунікації між клітинами, що виробляють гормони, які регулюють стрес, і клітинами, відповідальними за вироблення гормону росту. Співпрацюючи з вченими з Інституту функціональної геноміки у Франції та університетів Единбурга й Оксфорда у Великій Британії, дослідники виявили, що обмін сигналами між двома певними типами клітин у гіпофізі полегшується білком під назвою FGF1.

Цей білок забезпечує зв’язок між клітинами, які контролюють стресові реакції, і сусідніми клітинами, що виробляють гормон росту. Згідно з результатами дослідження, FGF1 необхідний для підтримки нормального росту шляхом регулювання функції та кількості цих клітин, що виробляють гормон росту. Їхня робота, опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences, демонструє важливість міжклітинної комунікації в підтримці гормонального балансу.

Хоча це дослідження підтверджує критичну роль FGF1 у цих процесах, Друен і його команда вважають, що їхня робота — це тільки початок. Вони очікують, що подальші вивчення цієї галузі відкриють додаткові механізми зв’язку між іншими клітинами, що продукують гормони, та їхніми попередниками, які мають важливе значення для загального здоров’я.

Гормональний баланс — це тонка система, яка впливає практично на всі аспекти функціонування організму, від метаболізму до регуляції настрою. Дослідження показали, що порушення в цій системі можуть призвести до різних захворювань, таких як синдром полікістозних яєчників, розлади щитоподібної залози та діабет. Розуміння того, як взаємодіють різні клітини ендокринної системи, може прокласти шлях до нових методів лікування, спрямованих на запобігання або усунення цих дисбалансів.

Коломієць Надія

Recent Posts

Росія готує ще 150 тисяч солдатів: що відомо про новий наступ ворог

Українське військове керівництво фіксує підготовку російських військ до розширення бойових дій на кількох напрямках. Незважаючи…

55 секунд ago

Команда Трампа програє Третю світову війну: чому США можуть втратити все — The Hill

Команда президента США Дональда Трампа зараз програє дві світові війни. Перша — це та, яку президент Росії Володимир Путін…

4 хв. ago

Долари тепер нікому не треба: українці масово позбуваються валюти — що купують

Українці забирають гроші з валютних вкладів та перевкладаються у гривню. У лютому, за даними ФГВФО, вклади у ВКВ скоротились на 1,2 млрд грн,…

6 хв. ago

Путін бачить у Трампі “дитину, якою легко маніпулювати”, – сенатор демократ

Президент США Дональд Трамп просто "симулює обурення" щодо російського лідера Володимира Путіна, а той зі свого боку…

18 хв. ago

Кожна блакитноока людина на Землі є нащадком одного предка – дослідження

Вчені вважають, що вони з’ясували, чому деякі люди були благословенні блакитними очима, і справа в одному єдиному предку. Про…

23 хв. ago

«Електронні петиції» можуть бути небезпечними: що відомо

Шахраї через фейкові посилання на "Електронні петиції" викрадають персональні дані користувачів. Про це повідомляє портал…

32 хв. ago