Спека викликає дискомфорт, виснажує і може нашкодити здоров’ю. Тому варто знати, як врятуватися від спеки. До того ж, перебої з електропостачанням зменшують можливість використання кондиціонерів та вентиляторів, без яких у таку погоду стає дуже важко. Лікарка Наталія Гордієнко розповіла, як боротися із перегрівом організму та тепловим ударом у спекотні дні.
Як охолодитися у спекотні дні
За словами лікарки, високі температури – це стрес для організму, тому варто уникати прогулянок у пікові години спеки. Шукайте прохолоду й тінь, щоб ваше тіло мало можливість відновитися. Із собою в дорогу варто взяти пляшку води та вологі серветки.
Коли на вулиці дуже спекотно, потрібно пити багато води, але не мінеральної, вона не врятує вас від спраги. Уникайте солодких, алкогольних та газованих напоїв, а також напоїв з кофеїном – вони призводить до втрати більшої кількості рідини. Крім того, уникайте дуже холодних напоїв, тому що вони можуть викликати судоми шлунка. Краще пити воду кімнатної температури та повільно.
Також важливо змінити свій раціон. Під час спеки не вживайте жирну, важку, гостру та надто солону їжу. До раціону варто додати більше фруктів, овочів, салати, каші, а м’ясні та рибні страви краще споживати на вечерю чи сніданок.
Підбір правильного одягу – це ще один важливий пункт. Потрібно обирати легке та вільне вбрання, щоб вам у ньому було комфортно рухатись. Одягайте сонцезахисні окуляри і капелюх, краще з широкими полями, щоб затінити обличчя, вуха та шию.
Чи можна користуватись кондиціонерами у спекотні дні
Якщо світло не вимкнули і вас є кондиціонер – це звучить, як справжнє спасіння, але перш ніж його використовувати, треба пам’ятати кілька правил:
Як захиститися від спеки вдома
Гордієнко Наталія – терапевт, лікар вищої категорії. Працює за фахом понад 33 роки. Закінчила Київський медичний інститут за спеціальністю “Терапія”.
Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…
У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…
Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…
Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…
Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…
З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…