Люди молодого та середнього віку, які мали високий рівень споживання алкоголю (щонайменше 15 порцій на тиждень для чоловіків і 8 для жінок), були більш схильні до розвитку ішемічної хвороби серця порівняно з тими, хто споживав менше.
Згідно з дослідженням, представленим Американським коледжем кардіологів, цей зв’язок був сильно помітний серед жінок, особливо тих, хто випивав три або більше алкогольних напоїв за один день протягом останніх трьох місяців, пише Health.
“Поширеність вживання алкоголю серед жінок молодого та середнього віку зростає, оскільки вони можуть відчувати нібито захищені від серцево-судинних захворювань. Але це дослідження показує, що навіть у цій віковій групі жінки, які п’ють більше рекомендованої кількості одного напою на день або схильні до запою, наражаються на ризик ішемічної хвороби серця”, – прокоментував провідний автор дослідження Джамал Рана.
Під час дослідження вчені класифікували споживання алкоголю учасниками як низьке (1-2 порції на тиждень для чоловіків і жінок), помірне (3-14 порцій на тиждень для чоловіків і 3-7 порцій для жінок) або високе (15 і більше порцій алкоголю на тиждень).
Дослідники спостерігали за учасниками протягом чотирьох років. Загалом за цей період у 3108 пацієнтів було діагностовано ішемічну хворобу серця.
Команда вчених виявила, що в чоловіків, які повідомили про високе вживання алкоголю, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань на 22% вища, ніж у чоловіків, які споживали помірно. З іншого боку, жінки, які вживають багато алкоголю, мали на 29-45% більший ризик серцево-судинних захворювань, ніж ті, які п’ють помірно.
Ризик був винятково високим для людей, які повідомили про запій; жінки, які потрапили в цю категорію, мали на 68% більше шансів отримати серцево-судинні захворювання порівняно з жінками, які сказали, що п’ють помірно.
“Ці результати показують, що нам необхідно інформувати жінок про потенційні ризики для серця, пов’язані з пияцтвом”, – сказала Рана.
Шон Хеффрон, доктор медичних наук, кардіолог із Центру профілактики серцево-судинних захворювань при Нью-Йоркському університеті Лангоне Харт, розповів Health, що надмірне вживання алкоголю може впливати на кров’яний тиск, рівень холестерину, частоту серцевих скорочень і ритм.
“Усі ці впливи, як правило, залежать від дози, тобто залежно від кількості алкоголю у вас можуть бути відмінності в тому, як реагує кожен із цих чинників, і чи є він позитивним або негативним”, – пояснив Хеффрон.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…