Часте вживання алкоголю жінками підвищує ризик померти від серцевого нападу, – науковці

Люди молодого та середнього віку, які мали високий рівень споживання алкоголю (щонайменше 15 порцій на тиждень для чоловіків і 8 для жінок), були більш схильні до розвитку ішемічної хвороби серця порівняно з тими, хто споживав менше.

Згідно з дослідженням, представленим Американським коледжем кардіологів, цей зв’язок був сильно помітний серед жінок, особливо тих, хто випивав три або більше алкогольних напоїв за один день протягом останніх трьох місяців, пише Health.

“Поширеність вживання алкоголю серед жінок молодого та середнього віку зростає, оскільки вони можуть відчувати нібито захищені від серцево-судинних захворювань. Але це дослідження показує, що навіть у цій віковій групі жінки, які п’ють більше рекомендованої кількості одного напою на день або схильні до запою, наражаються на ризик ішемічної хвороби серця”, – прокоментував провідний автор дослідження Джамал Рана.

Під час дослідження вчені класифікували споживання алкоголю учасниками як низьке (1-2 порції на тиждень для чоловіків і жінок), помірне (3-14 порцій на тиждень для чоловіків і 3-7 порцій для жінок) або високе (15 і більше порцій алкоголю на тиждень).

Дослідники спостерігали за учасниками протягом чотирьох років. Загалом за цей період у 3108 пацієнтів було діагностовано ішемічну хворобу серця.

Команда вчених виявила, що в чоловіків, які повідомили про високе вживання алкоголю, ймовірність розвитку серцево-судинних захворювань на 22% вища, ніж у чоловіків, які споживали помірно. З іншого боку, жінки, які вживають багато алкоголю, мали на 29-45% більший ризик серцево-судинних захворювань, ніж ті, які п’ють помірно.

Ризик був винятково високим для людей, які повідомили про запій; жінки, які потрапили в цю категорію, мали на 68% більше шансів отримати серцево-судинні захворювання порівняно з жінками, які сказали, що п’ють помірно.

“Ці результати показують, що нам необхідно інформувати жінок про потенційні ризики для серця, пов’язані з пияцтвом”, – сказала Рана.

Шон Хеффрон, доктор медичних наук, кардіолог із Центру профілактики серцево-судинних захворювань при Нью-Йоркському університеті Лангоне Харт, розповів Health, що надмірне вживання алкоголю може впливати на кров’яний тиск, рівень холестерину, частоту серцевих скорочень і ритм.

“Усі ці впливи, як правило, залежать від дози, тобто залежно від кількості алкоголю у вас можуть бути відмінності в тому, як реагує кожен із цих чинників, і чи є він позитивним або негативним”, – пояснив Хеффрон.

Ольга Степанова

Recent Posts

Замах на Трампа: стрілець планував купити ракетні установки в України

Нові документи щодо справи Раяна Раута свідчать, що стрілець у Трампа планував придбати ракетні установки…

46 секунд ago

Школярам “поріжуть” відпочинок: коли відпустять на літні канікули у 2025 році

Міністерство освіти і науки України повідомило, що навчальний рік 2024/2025 триватиме до 30 червня. Такий…

7 хв. ago

Мобілізації не уникнуть: хто в першу чергу піде до ТЦК у квітні

У квітні 2025 року в Україні продовжується дія загальної мобілізації, проте можливість бронювання від призову,…

15 хв. ago

Сніг і мороз 11 градусів: синоптикиня шокувала датою, до якої триматиметься зимова погода

В Україні протягом цього тижня затримається холодне повітря, що надійшло з півночі. Весняне тепло почне повертатись не раніше кінця…

22 хв. ago

Яка пенсія буде в пенсіонерів без стажу в квітні 2025: скільки нарахують

Українським пенсіонерам, які "не добрали" страховий стаж, держава замість пенсії виплачує соціальну допомогу. Кому саме…

23 хв. ago

Контракт “18-24”: молоді розкрили “підводне каміння” служби за мільйон

В Україні стартував експериментальний контракт для молоді віком 18–24 роки, який обіцяє мільйон гривень за…

26 хв. ago