Шість годин сну і 30 хвилин активності: вчені вивели формулу продуктивного дня

Вчені з’ясували, як людина може покращити свою продуктивність. Дослідження, проведене в Університетському коледжі Лондона, показало, що помірні або інтенсивні заняття та нічний відпочинок протягом принаймні шести годин можуть сприяти покращенню когнітивної діяльності наступного дня.

Науковці розглянули короткостроковий вплив фізичної активності, яка виконується в реальному житті, та виявили, що користь для мозку, триває довше, ніж очікувалося. За словами дослідників, кожне 30-хвилинне збільшення фізичної активності попереднього дня відповідало 2-5% збільшенню показників епізодичної та робочої пам’яті наступного дня, але після врахування даних про сон учасників залишалася лише остання, пише The Guardian.

Дослідження було проведено за допомогою 76 дорослих у віці 50-83 років, які не мали когнітивних розладів або деменції. Їх попросили носити акселерометр протягом восьми днів, щоб відстежувати свій сон і фізичну активність, оскільки вони вели свій звичайний спосіб життя.

Кожного дня учасникам також давали прості когнітивні онлайн-тести для перевірки їхньої уваги, пам’яті та швидкості обробки, серед інших здібностей.

Згідно з результатами фізична активність протягом 30 хвилин впливала на збільшення показників епізодичної та робочої пам’яті на наступний день. А після врахування даних сну, показники стали ще кращими – покращилась пам’ять, увага та швидкість фізичної реакції.

Крім того, вчені з’ясували, що кожне 30-хвилинне збільшення сидячого способу життя пов’язане з невеликим зниженням показників робочої пам’яті наступного дня.

Однак дослідження має певні обмеження, зокрема через те, що учасники мали високий рівень освіти, відмінне здоров’я та високий рівень щоденної фізичної активності.

Вчені планують також провести подібні дослідження залучивши людей, які мають когнітивні порушення.

“Ідея полягає в тому, що для людей, які мають легкі когнітивні порушення, дуже незначне підвищення когнітивної діяльності на щоденній основі може мати величезне значення”, – пояснила вона.

За словами авторки дослідження докторки Мікаели Блумберг, вони на разі не можуть з’ясувати, що саме впливає на пам’ять наступного дня, оскільки вважається, що вплив нейротрансмітерів триває лише кілька годин. Вона також зазначила, що за довготривалим впливом фізичних вправ на мозок можуть стояти різні механізми.

Романчук Микола

Recent Posts

Італія наблизилась до розкриття однієї з великих таємниць да Вінчі

Фахівці Міланського політехнічного університету виявили численні підземні ходи, розташовані під замком Сфорца. Про це повідомляє університет на своєму…

45 хв. ago

Після прийому цих ліків сідати за кермо не можна: вони є майже в кожній аптечці

Безпека на дорозі - це не тільки дотримання правил дорожнього руху, а й контроль над…

47 хв. ago

Потужний імпульс класу М від Сонця досяг Землі: які це має наслідки

17 січня в активній області 3964 стався потужний сонячний спалах магнітудою M7.4. Він почався о 13:24 UTC…

2 години ago

Головні недорогі новинки автомобілів 2025 року: хто виявився найкращим

Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…

3 години ago

Стали відомі рішення Трампа у перші години правління

Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…

3 години ago

Відстрочка та бронь від мобілізації не допоможе: ТЦК вже зачекалися

Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…

4 години ago