Ви напевно бачили “Жах на вулиці В’язів”. Фредді Крюгер, маніяк у смугастому светрі, лякав нас усіх у дитинстві, змушуючи вірити, що смерть у сні може бути смертю насправді. І ось, через 40 років після дебюту Крюгера на екранах, науковці почали сумніватися, що це була просто вигадка.
Спеціалісти з дослідження снів розповіли Daily Mail, що хоч смерть від жахіття — явище рідкісне, теоретично вона можлива. Головний злочинець тут — адреналін, гормон, який буквально “зшиває” ваше серце при сильному переляку. Якщо ви коли-небудь прокидалися від жаху, відчуваючи, як серце б’ється шалено, знайте: це адреналін обрушується на ваш організм. І хоча в реальному житті він, можливо, допоможе врятувати вас від справжнього монстра, у світі снів цей гормон стає небезпечним. Величезний викид адреналіну може викликати порушення серцевого ритму, що іноді призводить до смертельного результату.
Цей феномен не просто теорія: у 1980-х у США були зафіксовані загадкові смерті 117 чоловіків із етнічної спільноти Хмонг, які помирали прямо уві сні. Пояснити це явище одразу не могли, і місцеві мешканці були впевнені, що винен злий дух — жахливий “даб цог”, який душить жертву, не даючи прокинутися. Звучить, як реальний жах на вулиці В’язів, чи не так? Але науковці, які не вірять у демонів, пояснили, що ці смерті — ймовірний наслідок генетичних проблем серця. Але все одно, чи не лячно думати, що ваші кошмари можуть буквально стати останнім, що ви побачите?
Насправді, нічні жахіття — це не просто вигадка режисерів. Хоча Фредді Крюгер не прийде за вами, наука стверджує: повторювані кошмари можуть істотно зіпсувати ваше здоров’я, сприяючи розвитку депресії, діабету, інсульту та навіть підвищуючи ризик суїциду. Кожен кошмар — це потужний стрес для організму, а регулярні кошмари створюють замкнене коло, де стрес викликає кошмари, а кошмари, своєю чергою, створюють новий стрес.
“Тож чим більше ми турбуємося про наші страхи, тим більше вони стають частиною наших ночей,” — застерігає професор Марк Блегроув із Університету Суонсі, пояснюючи, що навіть страх перед сном може сприяти розвитку кошмарів.
То чи справді смерть у сні дорівнює смерті в реальності? Здебільшого — ні. Але якщо ви належите до тих кількох людей з проблемами серця або високим рівнем тривожності, варто бути обережним. Що ж, можливо, Крюгер не такий вигаданий персонаж, як ми звикли вважати.
Верховна Рада України нещодавно продовжила воєнний стан і загальну мобілізацію до 7 лютого 2025 року.…
Єлизавета, 21-річна позашлюбна дочка Путіна, живе в Парижі, просить називати себе Луїзою і отримала французький…
Проблема з тим, що ЗСУ втрачає багато людей на війні, криється в їхній не завжди…
Один удар гіперзвуковою балістичною ракетою "Орешник" з ядерним зарядом здатний повністю знищити Київ. З такою…
Попри війну, яку розпочала Росія, українці продовжують отримувати пенсії та звертатися за їх призначенням. Кожного року в…
Омбудсман України Дмитро Лубінець запропонував надати відстрочку від мобілізації для чоловіків, які раніше були незаконно…