Чи може сон убити? Науковці розкрили правду про те, що відбувається, кили ви вмираєте у сні

Ви напевно бачили “Жах на вулиці В’язів”. Фредді Крюгер, маніяк у смугастому светрі, лякав нас усіх у дитинстві, змушуючи вірити, що смерть у сні може бути смертю насправді. І ось, через 40 років після дебюту Крюгера на екранах, науковці почали сумніватися, що це була просто вигадка.

Спеціалісти з дослідження снів розповіли Daily Mail, що хоч смерть від жахіття — явище рідкісне, теоретично вона можлива. Головний злочинець тут — адреналін, гормон, який буквально “зшиває” ваше серце при сильному переляку. Якщо ви коли-небудь прокидалися від жаху, відчуваючи, як серце б’ється шалено, знайте: це адреналін обрушується на ваш організм. І хоча в реальному житті він, можливо, допоможе врятувати вас від справжнього монстра, у світі снів цей гормон стає небезпечним. Величезний викид адреналіну може викликати порушення серцевого ритму, що іноді призводить до смертельного результату.

Цей феномен не просто теорія: у 1980-х у США були зафіксовані загадкові смерті 117 чоловіків із етнічної спільноти Хмонг, які помирали прямо уві сні. Пояснити це явище одразу не могли, і місцеві мешканці були впевнені, що винен злий дух — жахливий “даб цог”, який душить жертву, не даючи прокинутися. Звучить, як реальний жах на вулиці В’язів, чи не так? Але науковці, які не вірять у демонів, пояснили, що ці смерті — ймовірний наслідок генетичних проблем серця. Але все одно, чи не лячно думати, що ваші кошмари можуть буквально стати останнім, що ви побачите?

Насправді, нічні жахіття — це не просто вигадка режисерів. Хоча Фредді Крюгер не прийде за вами, наука стверджує: повторювані кошмари можуть істотно зіпсувати ваше здоров’я, сприяючи розвитку депресії, діабету, інсульту та навіть підвищуючи ризик суїциду. Кожен кошмар — це потужний стрес для організму, а регулярні кошмари створюють замкнене коло, де стрес викликає кошмари, а кошмари, своєю чергою, створюють новий стрес.

“Тож чим більше ми турбуємося про наші страхи, тим більше вони стають частиною наших ночей,” — застерігає професор Марк Блегроув із Університету Суонсі, пояснюючи, що навіть страх перед сном може сприяти розвитку кошмарів.

То чи справді смерть у сні дорівнює смерті в реальності? Здебільшого — ні. Але якщо ви належите до тих кількох людей з проблемами серця або високим рівнем тривожності, варто бути обережним. Що ж, можливо, Крюгер не такий вигаданий персонаж, як ми звикли вважати.

Романчук Микола

Recent Posts

17-річних українців терміново кличуть в ТЦК: що на них чекає

Українським юнакам, яким щойно виповнилося 17, прийшла пора пройти першу офіційну процедуру перед державою —…

22 хв. ago

Дубинський пообіцяв Шевченку захист: Боятися СІЗО не треба, заїжджай

Нардеп Євген Шевченко, якого звинувачують у державній зраді, нещодавно звернувся до свого колеги Олександра Дубинського…

26 хв. ago

За таке ще не штрафували: за неправильний колір авто водіїв будуть карати

Українським водіям варто приготуватися до нової хвилі штрафів — цього разу за колір автомобіля. Як…

31 хв. ago

Маск роздратував оточення Трампа: росте занепокоєння щодо дій мільярдера

Ілон Маск, здавалося б, вкотре опинився в центрі уваги — і цього разу його дії…

42 хв. ago

Нові паспорти в Україні: для кожного регіону буде свій

Нові «енергетичні паспорти» для регіонів — звучить як щось із фантастичного серіалу, де кожна область…

46 хв. ago

Яка найбільша пенсія в Україні: навіть у ЄС втратили б свідомість

Міністерство соціальної політики України повідомило, що найвища пенсія у країні нині сягає 390 000 грн.…

52 хв. ago