Хвороба Лайма обзавелася союзником: кліщі почали поширювати нове небезпечне захворювання

Бабезіоз, паразитарне захворювання, що передається кліщами, стає дедалі поширенішим, викликаючи побоювання поряд з більш відомою хворобою Лайма. Хоча у деяких людей не проявляються симптоми, ті, кому пощастило менше, можуть зіткнутися з ускладненнями, схожими на ті, що спостерігаються при малярії, а в деяких випадках ця хвороба може бути смертельно небезпечною, пише The Washington Post.

Бабезіоз викликається Babesia microti, паразитом, який заражає червоні кров’яні тільця, що призводить до симптомів, схожих на малярію. Хоча багато людей можуть не відчувати симптомів, у тих, хто їх відчуває, можуть спостерігатися лихоманка, озноб, ломота в тілі, нудота і втома. У важких випадках, особливо у людей з ослабленим імунітетом або літніх, бабезіоз може становити загрозу для життя.

Діагностика бабезіозу відносно проста, оскільки паразитів видно в зразках крові під мікроскопом. Однак своєчасність вкрай важлива, оскільки хворобу можна легко пропустити, особливо на ранніх стадіях. Лікування зазвичай включає в себе комбінацію антибіотиків і протипаразитарних препаратів, але у важких випадках може знадобитися госпіталізація і переливання крові.

Зростання кількості випадків бабезіозу може бути пов’язане з різними факторами, включно зі збільшенням популяції оленів і мишей, які сприяють поширенню кліщів, але сам факт його існування підтверджує нещодавній звіт Управління з санітарного нагляду за якістю харчових продуктів і медикаментів США (FDA). Тепліші зими дозволили вижити більшій кількості мишей, деякі з яких народжуються інфікованими, сприяючи поширенню хвороби. Спільне зараження хворобою Лайма також може відігравати роль, оскільки імунна система може боротися з обома інфекціями одночасно.

Для боротьби з поширенням бабезіозу через переливання крові FDA зобов’язало проводити скринінг на це захворювання в донорській крові ще в 2019 році для штатів, де воно найбільш поширене. Це дало змогу значно скоротити кількість випадків, пов’язаних із переливанням крові, хоча окремі інциденти все ще трапляються. Поширення ж бабезіозу через кліщів можна зменшити, вживаючи запобіжних заходів, аналогічних до тих, які використовуються проти хвороби Лайма, як-от носіння захисного одягу, використання репелентів від комах і своєчасне видалення кліщів.

Профілактичні заходи залишаються найкращим захистом від бабезіозу. З огляду на те, що кліщу зазвичай потрібно від 36 до 48 годин для передачі паразита, його швидке видалення має важливе значення.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Байден надихає Путіна і лякає “слабкодухих” на кшталт Шольца, – The Economist

Американське вето на глибокі удари по РФ надихає Володимира Путіна на продовження агресії і одночасно розхолоджує…

2 хв. ago

Тепер будемо ховатись не від ТЦК, а від поштарів: українцям почали масово розсилати повістки

17 вересня відбулася перша в Україні централізована розсилка повісток у електронному форматі. Як повідомляє Ukrainian…

6 хв. ago

“Корисний і не містить калорій”: Мішель Обама випустила безалкогольний напій

У мережі став вірусним відеоролик за участю Мішель Обами. Покупці одного з магазинів самообслуговування торгової мережі…

9 хв. ago

У Москві в руках чоловіка вибухнув ґаджет під час атаки на “Хезболлу”

У середу, 18 вересня, коли в Лівані відбулася друга хвиля вибухів пристроїв зв’язку, внаслідок якої…

26 хв. ago

Тарифи на воду в Україні можуть зрости: що про це відомо

В Україні існує необхідність у збільшенні тарифів на водопостачання та водовідведення.  Про це повідомив президент Асоціації, заступник гендиректора "Київводоканалу"…

33 хв. ago

Ніж у спину Путіна: союзниця Росії передає Україні боєприпаси – Reuters

Індійські виробники зброї продавали європейським країнам артилерійські снаряди, а ті передавали їх Україні. Нью-Делі не втручається, щоб…

38 хв. ago