Розкрито секрети довголіття: 7 ключових порад для здоров’я

Хоча досягнутий вік може бути не зовсім під нашим контролем, є кілька способів, які можуть допомогти продовжити життя. Це включає в себе правильний вибір способу життя, зокрема здорову дієту і фізичні вправи, а також важливе управління психічним здоров’ям.

Про це розповів експерт з клінічних інновацій Доктор Ноель Янг.

Він запропонував сім порад для довголіття:

Менше сидіти та більше рухатися: З віком м’язова маса поступово зменшується, що збільшує ризик остеопорозу, слабкості, падінь і переломів. Щоб протидіяти цьому, потрібно більше рухатися і займатися фізичними вправами, які зміцнюють м’язи.

Їсти здорову їжу: Продукти, багаті клітковиною, такі як овочі, боби, злаки та фрукти, не тільки допомагають підтримувати здоровий рівень цукру та холестерину, але й пов’язані з довшими теломерами, що асоціюються з довголіттям. Також важливо споживати здорові жири, такі як риба, авокадо та горіхи.

Керувати стресом: Хронічний стрес сприяє укороченню теломер, що зменшує тривалість життя. Важливо навчитися керувати стресом і не піддаватися занепокоєнню, щоб зберегти здоров’я та довше жити.

Спати достатньо: Недостатній сон також веде до укорочення теломер. Для підтримки здоров’я і довголіття необхідно спати від семи до дев’яти годин на добу, забезпечуючи якісний сон.

Контролювати рівень цукру в крові: Високий рівень цукру в крові може пошкодити судини та нерви, сприяти розвитку діабету та інших хронічних захворювань. Скорочення споживання солодощів і рафінованих вуглеводів допомагає уникнути цих проблем.

Обмежувати калорії: Деякі дослідження показують, що рідкісні прийоми їжі та некритичне голодування можуть допомогти зменшити негативні наслідки старіння, а також активізувати гени, які підтримують клітини в здоровому стані.

Контролювати рівень вітаміну D: Низький рівень вітаміну D пов’язаний зі скороченням тривалості життя. Особливо в холодні місяці важливо стежити за рівнем цього вітаміну і приймати добавки, якщо це необхідно.

Ольга Степанова

Recent Posts

Як сон впливає на серце: кардіологи назвали найгіршу нічну звичку

Різні дослідження демонстрували безліч небезпечних нічних звичок - наприклад, келих вина перед сном, як заявляють учені, шкідливий…

3 години ago

Дзижчить і пускає бульбашки: учені розповіли, як доісторичний крокодил шукає собі пару

Стародавній крокодил Гавіал відомий своєю довгою, худорлявою мордою, яка виглядає так, ніби його прищемили дверима. У дорослого…

3 години ago

Будинки, які виділили українським біженцям, знесуть

У Великій Британії на місці колишньої школи в приморському містечку Ллантвіт-Мейджор на півдні Уельсу побудували тимчасові модульні будинки…

3 години ago

Жінка хоче розлучитися з чоловіком, з яким прожила 25 років, через “просту” звичку

Жінка розглядає можливість розлучення з чоловіком через, здавалося б, "просту" звичку, з якою вона більше…

3 години ago

У Раді заявили, що лікарям ВЛК дали вказівку визнавати всіх придатними до служби

Лікарі військово-лікарських комісій (ВЛК) отримали вказівки визнавати всіх чоловіків придатними до військової служби. А непридатних називають "окремою…

3 години ago

Заощаджуйте світло чи щось купили: за що можуть позбавити субсидії на зиму

Міністерство соціальної політики України розробило комплекс заходів для підтримки громадян у майбутній зимовий період. Ці…

3 години ago