Світ підсів на слиз для омолодження: щоб його добути істот б’ють струмом

У гонитві за продовженням молодості та здоров’я шкіри, яка демонструє світові наш вік, шкідливі звички, лінощі та  неправильне харчування, всі засоби годяться. Тим більше, коли вони натуральні, “витягнуті” навіть не з рослин, а з тварин, точніше, молюсків. Слідом за корейською косметичною індустрією, яка славиться своїми інноваційними підходами до догляду за шкірою, і першою придумала використовувати муцин або слиз, що виділяється равликами, цей унікальний інгредієнт став популярним у всьому світі, повідомляє USA Today.

Набір всього, що любить шкіра

Інтерес до равликового слизу викликала ідеальна шкіра рук працівників равликових ферм, на яких молюсків розводили виключно з гастрономічною метою. Дослідивши муцин, вчені з’ясували, що він і є головною причиною того, що шкіра тих, хто з ним стикається, залишається молодою, гладкою та пружною. Ще б пак: у складі муцина виявилися колаген та еластин, відповідальні за пружність і міцність шкіри, вітаміни А та Е, мінерали, які сприяють здоров’ю та зволоженню шкіри. А ще ж антиоксиданти, що захищають шкіру від ушкоджень та уповільнюють процес старіння шкіри, та білки глікопротеїни, які забезпечують зволоження шкіри і сприяють її пружності. Ось так муцин равликів і став одним із унікальних інгредієнтів, які привертають увагу споживачів, та трендом у сучасній косметології.

Першопрохідником стала корейська косметологія.

Головна дія – зволоження

Як і будь-який косметичниий засіб, креми з муцином мають свої показання для застосування. І дерматологи радять дивитися на них не тільки як на спосіб боротьби з прищами та акне – дія равликового слизу включає підвищене зволоження, захист шкірного бар’єру та навіть антимікробний ефект. Але найголовніше – це гідратація шкіри. За словами дерматолога Ентоні Россі, липкий слиз зміцнює захисний бар’єр шкіри, що допомагає їй утримувати вологу. З одного боку, муцин утворює на шкірі невидиму плівку, що захищає від агресивного довкілля. З іншого боку, плівки як би і немає, оскільки вона добре пропускає повітря.

Експерти радять таку косметику підліткам із проблемними шкірними запаленнями, людям із дуже сухою шкірою, з ознаками раннього старіння, тим, у кого чутлива шкіра, оскільки муцин не викликає подразнення.

Муцин має зволожуючий та омолоджуючий ефект.

А ось тим, у кого жирна шкіра, засоби з равликовим слизом не підійдуть. Крім того, вони не замінюють сонцезахисний крем, оскільки плівка пропускає не лише повітря, а й сонце. І використовувати їх найкраще як частину нічного догляду за шкірою. Якщо ж наносити такий крем вдень, дерматологи радять робити це після сонцезахисного крему, який повинен спершу повністю висохнути та вбратися.

Хочеш – крем на обличчя, хочеш – сам равлик

Відповідно, отримана в результаті косметика не може бути дешевою: середня ціна за нічний крем обсягом 50 мл – тисяча гривень. До 2022 року, поки в Україні продавалася білоруська косметика, креми з муцином у ній були найдешевші з існуючих на українському ринку – до 300 гривень. Але що це були за равлики, і чи брали вони взагалі участь у процесі виготовлення – велике питання. І, незважаючи на те, що виробництвом косметики з муцином тепер хто тільки не займається, найкращі відгуки все-таки у корейців.

Рухаючись по шкірі, равлик масажує її і залишає на ній корисний слиз.

До речі, крім виробництва муцину, равлики активно використовують у косметологічних процедурах. Равликовий масаж є у багатьох клініках, СПА-салонах та центрах краси, для нього використовуються великі равлики Ахатіна. Пристойного розміру молюски повзають обличчям, в зоні області декольте, по шиї, рукам і виділяють свій чудодійний слиз. Оскільки необхідна умова для лікувального ефекту – повне розслаблення, навряд чи на равликовий масаж стоять черги сміливих жінок. Та й вартість недешева – 30-хвилинний сеанс коштує 500-600 гривень, а для результату потрібно 10-12 сеансів.

А чи не постраждали равлики?

Одне питання мучить споживачів: як видобувається муцин, і чи немає в кремі нещасного, перемеленого заради краси равлика? Сподіваємося, що ні, але добитися від виробників прозорості процесу поки що не вдалося. Просто деякі бренди повідомляють, що жоден равлик не постраждав, деякі описують видобуток муцина досить розпливчасто.

Молюсків вирощують на фермах у відмінних умовах, але закінчується все стресом.

Загалом це виглядає так: равлики вирощуються на спеціальних фермах до моменту готовності “здавати” свій чарівний слиз. Щоб одержати муцин, равликів зазвичай стимулюють різними методами, наприклад, електричною стимуляцією чи масажем. Електрика, як і розміщення равликів у барабані, де вони крутяться, є стресовим способом видобутку муцину, що, звичайно, погано, але саме стресовий слиз вважається найбільш корисним. Дерматологи ж сподіваються, що в найближчому майбутньому все-таки з’явиться більш гуманний спосіб виробництва муцину – синтетичний.

Зібраний під тим чи іншим впливом муцин збирається з поверхні равликів за допомогою спеціальних інструментів – процес вимагає обережності, щоб не пошкодити молюсків або не забрати занадто багато слизу, що може бути шкідливим для них. Потім муцин очищають та обробляють, щоб видалити забруднення та бактерії, які можуть бути на поверхні шкіри равликів.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

42 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

52 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

56 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

1 годину ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

1 годину ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

1 годину ago