Чому ми втомлюємося: Названо п’ять продуктів, які висмоктують з нас енергію

Втома після чашки солодкої газованої води чи шматочка торта? Так, це не просто ранковий сплеск цукру, що перетворюється на раптову дрімоту. І тут справа не в тому, що ми всі трохи ледачі. Виявляється, існують продукти, які замість обіцяної бадьорості забирають нашу енергію, ніби вони – дивна форма харчового вампіризму. Дієтолог Кеті Янечек розкрила список «ворогів продуктивності» на сайті Real Simple, і ось він.

Чому ми стаємо жертвами «енергетичних злодіїв»

Ви знаєте цей момент: з’їдаєш щось смачненьке, що дає короткочасний заряд бадьорості, але вже через пів години почуваєшся, як розряджений телефон. Причина – різке підвищення цукру в крові, за яким слідує не менш стрімке падіння. Це пояснює, чому з енергетичного «кайфу» ми швидко опиняємось у “розрядженому” стані. Ось список продуктів, які можуть зробити нас лінивими і нещасними.

  1. Солодкі напої – газовані води, енергетики, навіть «здорові» фруктові соки. Вони буквально нашпиговані цукром. Після початкового «буму» енергії організм швидко потрапляє в «пастку втоми». Як сказала Янечек, ефект цих напоїв скороминущий, і вас чекає більше втоми, ніж було до того.
  2. Фруктові соки без клітковини – так, етикетка часто кричить, що тут «без доданого цукру», але деякі соки не такі вже й «фруктові». У них немає клітковини, що надає природну рівновагу фруктовому цукру. Тому вони швидко виснажують.
  3. Їжа з білого борошна – наші улюблені крекери, піца і білий хліб. Це приклади рафінованих вуглеводів, які забезпечують короткий спалах енергії, а потім змушують нас боротися з сонливістю. За словами Янечек, з білим хлібом організм отримує моментальний заряд цукру, але майже миттєво занурюється в стан втоми.
  4. Чипси та жирні закуски – чипси сповнені гідрогенізованих жирів і трансжирів, які дестабілізують рівень холестерину і викликають млявість. Вони провокують не лише відчуття тяжкості, а й стають причиною сонливості.
  5. Солодощі та тістечка – будь-яке поєднання білого борошна з цукром – гарантія, що ваша енергія тане, як морозиво на сонці. Цукор піднімає рівень глюкози, але в довгостроковій перспективі приводить до постійного відчуття виснаження.

Тож що робити?

Янечек радить обмежувати споживання цих продуктів або принаймні збалансовувати їх білком і клітковиною, аби тримати рівень енергії на стабільному рівні. Це простий спосіб залишатися продуктивним і уникати чергового сплеску ранкової втоми, який відчуваєш, навіть не дійшовши до обіду.

Отже, наступного разу, коли потягне на щось солоденьке, пам’ятайте – ці продукти можуть дати швидкий заряд, але потім доведеться заплатити за це втратою енергії та небажанням працювати.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Зірка OnlyFans похвалилася інтимним марафоном зі 101 чоловіком

Зірка OnlyFans Лілі Філліпс похизувалася, що за 14 годин переспала зі 101 чоловіком. Про це…

3 години ago

Експерти назвали 6 американських авто, від купівлі яких варто утриматися

Зараз купівля автомобіля - набагато менша авантюра, ніж раніше, завдяки інформації, яка є у кожного під рукою.…

4 години ago

Немає житла та умов. Мер пояснив причини повернення третини біженців до Маріуполя

Близько 30 відсотків маріупольців, які виїхали з міста на початку війни, повернулися до міста після…

4 години ago

Тепер не лише жінок: ТЦК зобов’язали взятися за молодих хлопців – батьки б’ють на сполох

Відповідно до чинного законодавства України, всі громадяни України чоловічої статі, яким виповниться 17 років, а…

4 години ago

В Індії фермер влаштував “похорон” свого автомобіля: як це було

В індійському штаті Ґуджарат стався курйозний інцидент. Фермер Санджай Полара влаштував урочистий похорон своєму улюбленому автомобілю Suzuki…

4 години ago

Цифра вражає: який розмір найбільшої пенсії в Україні

Розмір найбільшої пенсії в Україні становить 390 тис. 184 грн на місяць. Окрім того, 4900 українців отримують…

4 години ago