Чому ми втомлюємося: Названо п’ять продуктів, які висмоктують з нас енергію

Втома після чашки солодкої газованої води чи шматочка торта? Так, це не просто ранковий сплеск цукру, що перетворюється на раптову дрімоту. І тут справа не в тому, що ми всі трохи ледачі. Виявляється, існують продукти, які замість обіцяної бадьорості забирають нашу енергію, ніби вони – дивна форма харчового вампіризму. Дієтолог Кеті Янечек розкрила список «ворогів продуктивності» на сайті Real Simple, і ось він.

Чому ми стаємо жертвами «енергетичних злодіїв»

Ви знаєте цей момент: з’їдаєш щось смачненьке, що дає короткочасний заряд бадьорості, але вже через пів години почуваєшся, як розряджений телефон. Причина – різке підвищення цукру в крові, за яким слідує не менш стрімке падіння. Це пояснює, чому з енергетичного «кайфу» ми швидко опиняємось у “розрядженому” стані. Ось список продуктів, які можуть зробити нас лінивими і нещасними.

  1. Солодкі напої – газовані води, енергетики, навіть «здорові» фруктові соки. Вони буквально нашпиговані цукром. Після початкового «буму» енергії організм швидко потрапляє в «пастку втоми». Як сказала Янечек, ефект цих напоїв скороминущий, і вас чекає більше втоми, ніж було до того.
  2. Фруктові соки без клітковини – так, етикетка часто кричить, що тут «без доданого цукру», але деякі соки не такі вже й «фруктові». У них немає клітковини, що надає природну рівновагу фруктовому цукру. Тому вони швидко виснажують.
  3. Їжа з білого борошна – наші улюблені крекери, піца і білий хліб. Це приклади рафінованих вуглеводів, які забезпечують короткий спалах енергії, а потім змушують нас боротися з сонливістю. За словами Янечек, з білим хлібом організм отримує моментальний заряд цукру, але майже миттєво занурюється в стан втоми.
  4. Чипси та жирні закуски – чипси сповнені гідрогенізованих жирів і трансжирів, які дестабілізують рівень холестерину і викликають млявість. Вони провокують не лише відчуття тяжкості, а й стають причиною сонливості.
  5. Солодощі та тістечка – будь-яке поєднання білого борошна з цукром – гарантія, що ваша енергія тане, як морозиво на сонці. Цукор піднімає рівень глюкози, але в довгостроковій перспективі приводить до постійного відчуття виснаження.

Тож що робити?

Янечек радить обмежувати споживання цих продуктів або принаймні збалансовувати їх білком і клітковиною, аби тримати рівень енергії на стабільному рівні. Це простий спосіб залишатися продуктивним і уникати чергового сплеску ранкової втоми, який відчуваєш, навіть не дійшовши до обіду.

Отже, наступного разу, коли потягне на щось солоденьке, пам’ятайте – ці продукти можуть дати швидкий заряд, але потім доведеться заплатити за це втратою енергії та небажанням працювати.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

4 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

5 години ago