Чи справді люди в шкарпетках засинають швидше, ніж зазвичай: відповідь експертів

Лягаючи в ліжко, перше, що більшість людей роблять, це знімають шкарпетки. Проте такий ритуал перед сном може перешкоджати тому, як швидко ви засинаєте, та погіршувати якість сну, пише tom’s guide.

Попри те, що є багато інших речей, які допоможуть вам заснути, носіння шкарпеток є несподіваним методом для кращого сну, що було доведено. Експерти зі сну пояснили, як саме і чому працює цей метод. 

Чи допомагають шкарпетки швидше заснути?

За словами експертів, носіння шкарпеток і справді допомагає людям швидше заснути, проте не тому, що вони зігрівають. Насправді все відбувається навпаки. Коли люди хочуть спати, то температура нашого тіла повільно знижується, що є сигналом для нашого організму, що ми готові заснути.

Коли люди носять шкарпетки, то відбувається процес, який називають дистальною вазодилатацією. Це означає, що кров приливає до рук та ніг. Замість того, аби зігріти ноги та, відповідно, підвищити загальну температуру тіла, як ми могли б очікувати, це фактично навпаки знижує температуру тіла. 

“Зігрівання ніг посилає сигнал мозку знизити температуру тіла – сигнал про те, що настав час відпочити. Це допомагає вам заснути. Таким чином, цей сигнал допомагає вам швидше заснути”, – підкреслила доктор, член Американської академії медицини сну та Американської академії стоматологічної медицини сну Челсі Перрі.

Також є докази того, що люди, які носять шкарпетки, сплять глибше і довше. За словами Перрі, шкарпетки “допомагають вам спати глибше, підтримуючи стабільну температуру тіла протягом ночі”. 

“Стабільне, тепле середовище для ваших ніг може зменшити порушення, роблячи ваш сон більш безперервним. Чим менше у вас порушень, тим краща якість вашого сну. Без цих порушень ви, швидше за все, відчуватимете глибші цикли сну”, – пояснює експерт.

Дмитрук Андрій

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

3 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

3 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

3 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago