Студенти медичних спеціальностей мають отримувати базову вищу освіту у класичних ЗВО. А після цього навчатись на потужних медичних факультетах. Про це заявив заступник міністра освіти та науки України Михайло, ділиться портал Стіна.
При цьому він порівняв ситуацію у країнах Європи та України.
Вінницький заявив, що в Європі є лише чотири медичні університети, а в Україні – 15. На його думку, згодом у медичних спільнотах з’явиться розуміння, що модель медінституту чи медфакультету у класичному виші більш конкурентна, ніж у окремому навчальному закладі.
«У нас немає якихось короткострокових планів щодо того, що заклади медичної освіти мають раптово стати частиною якихось класичних університетів. Ми прийдемо до еволюційного способу», – наголосив чиновник.
І додав, що таку ідею не впроваджуватимуть силою найближчим часом. Проте спеціалізовані медичні заклади вищої освіти – це радянський рудимент.
«Нам було б корисніше для якості, щоб ми мали потужні медичні факультети в межах класичних університетів.
Це тому, що 18-20-річна молода людина може більше скористатися великим вибором предметів, які може надати класичний університет. А потім далі звужувати свою діяльність у медичному факультеті та практично навчатися», – переконаний Вінницький.
В іспанському селі Тахуеко провінції Сорія рік тому зник чоловік. Завдяки Google Maps правоохоронці знайшли ймовірного убивцю. Про…
З початку весни чоловіки активніше цікавляться вакансіями у школах. Як розповідає Людмила Краміна, директорка школи…
З 2025 року водії зможуть використовувати лише електронні посвідчення: пластикові документи видаватимуть лише на окрему…
На Покровському напрямку російські загарбники закріплюються на нових територіях, незважаючи на значні втрати, розповів офіцер…
Українські фізособи-підприємці (ФОП) з 1 січня 2025 року сплачуватимуть податки за новими ставками. Зокрема, для них запроваджується обов'язкова…
Є безліч досліджень по всьому світу, які наголошують, наскільки важливо висипатися і мати якісний сон.…