В рамках революційної розробки вчені виявили закономірності в найбільш агресивних типах раку, які можуть прокласти шлях до нових інноваційних методів лікування. Дослідники зосередили свої зусилля на невеликих фрагментах синтетичної ДНК, які відіграють вирішальну роль у тому, що пухлини процвітають і чинять опір хіміотерапії. Цей новий підхід може дати нову надію в боротьбі з найскладнішими формами
Про результати дослідження інформує журнал Nature.
Команда протестувала 39 різних типів пухлин у майже 15 тисяч пацієнтів із Великої Британії. Вчені виявили закономірності в найбільш агресивних типах раку, які можуть прокласти шлях до нових інноваційних методів лікування.
Дослідники зосередили свої зусилля на невеликих фрагментах синтетичної ДНК, які відіграють вирішальну роль у тому, що пухлини процвітають і чинять опір хіміотерапії. Цей новий підхід може дати нову надію в боротьбі з найскладнішими формами раку.
Значним досягненням у лікуванні раку стала розробка вченими нового препарату з використанням технології екологічної ДНК (еДНК). Цей інноваційний препарат призначений для вибіркового впливу на уражені клітини та їх знищення, а також для запобігання швидкому виникненню резистентності пухлин.
Більшість генів у клітинах людини містяться у 23 парах хромосом, які розташовані всередині клітинного ядра. Але іноді фрагменти відриваються від хромосом і утворюють кола екДНК, які розташовані окремо від хромосом.
Зауважте. Раніше екДНК вважалася рідкісною та несуттєвим факторм у розвитку раку, та згодом вчені виявили, що 17,1% пухлин містили екДНК. Зокрема, хибний генетичний матеріал частіше трапляється в окремих формах раку грудей, мозку та легенів.
Значним досягненням у дослідженні раку стало те, що коли ракова клітина ділиться, кожна дочірня клітина, як правило, успадковує однакову кількість хромосом. Однак, якщо вихідна ракова клітина має кілька копій позаклітинної ДНК (еДНК), вони можуть розподілятися нерівномірно під час клітинного поділу. Це явище сприяє збільшенню генетичного різноманіття серед ракових клітин, що в кінцевому підсумку підвищує їхню стійкість до протиракової терапії.
Австралійський ютубер Norme, який нещодавно побив світовий рекорд за найдовшим часом без сну, тепер вважає, що…
Тривалий час розкішний особняк у Торонто вважали найдорожчою нерухомістю Канади. Свого часу там зупинялися багато…
Студенти Лабораторії автономних систем ETH Zurich у Швейцарії розробили гнучкого пошуково-рятувального робота під назвою RoBoa,…
Як стало відомо з повідомлення нардепа Гончаренко, що Рада в першому читанні проголосувала законопроєкт про модернізацію…
Вулкан на південному заході Ісландії вивергнувся всьоме з грудня, викинувши в повітря клуби диму, коли яскраво-помаранчева…
Якщо ви сьогодні відчуваєте, що ваше самопочуття нагадує старий Wi-Fi — повільний і нестабільний, то…