Допоможе фальшива ДНК: відкрили спосіб приборкати агресивні типи раку

В рамках революційної розробки вчені виявили закономірності в найбільш агресивних типах раку, які можуть прокласти шлях до нових інноваційних методів лікування. Дослідники зосередили свої зусилля на невеликих фрагментах синтетичної ДНК, які відіграють вирішальну роль у тому, що пухлини процвітають і чинять опір хіміотерапії. Цей новий підхід може дати нову надію в боротьбі з найскладнішими формами

Про результати дослідження інформує журнал Nature.

Команда протестувала 39 різних типів пухлин у майже 15 тисяч пацієнтів із Великої Британії. Вчені виявили закономірності в найбільш агресивних типах раку, які можуть прокласти шлях до нових інноваційних методів лікування.

Надія для подолання агресивних типів раку

Дослідники зосередили свої зусилля на невеликих фрагментах синтетичної ДНК, які відіграють вирішальну роль у тому, що пухлини процвітають і чинять опір хіміотерапії. Цей новий підхід може дати нову надію в боротьбі з найскладнішими формами раку.

Значним досягненням у лікуванні раку стала розробка вченими нового препарату з використанням технології екологічної ДНК (еДНК). Цей інноваційний препарат призначений для вибіркового впливу на уражені клітини та їх знищення, а також для запобігання швидкому виникненню резистентності пухлин.

Що виявили вчені

Більшість генів у клітинах людини містяться у 23 парах хромосом, які розташовані всередині клітинного ядра. Але іноді фрагменти відриваються від хромосом і утворюють кола екДНК, які розташовані окремо від хромосом.

Зауважте. Раніше екДНК вважалася рідкісною та несуттєвим факторм у розвитку раку, та згодом вчені виявили, що 17,1% пухлин містили екДНК. Зокрема, хибний генетичний матеріал частіше трапляється в окремих формах раку грудей, мозку та легенів.

Значним досягненням у дослідженні раку стало те, що коли ракова клітина ділиться, кожна дочірня клітина, як правило, успадковує однакову кількість хромосом. Однак, якщо вихідна ракова клітина має кілька копій позаклітинної ДНК (еДНК), вони можуть розподілятися нерівномірно під час клітинного поділу. Це явище сприяє збільшенню генетичного різноманіття серед ракових клітин, що в кінцевому підсумку підвищує їхню стійкість до протиракової терапії.

Ткаченко Валентина

Recent Posts

Маск більше не буде терпіти і йде війною проти соратників Трампа: деталі

Напруга в США поступово перетворюється на напругу всередині команди американского президента Дональда Трампа, вважає експерт з міжнародних…

2 хв. ago

Очільник ТЦК розповів про виловлювання чоловіків на вулицях

Російському диктатору Володимиру Путіну не вдасться заморозити війну і вийти переможцем, а для цього українська армія має…

11 хв. ago

“На забій”. Нардеп повідомила, що тих, хто повернувся з самоволки, відправляють лише до штурмових бригад

З самоволки можна повернутися лише "на забій" у штурмові бригади. Про це в ефірі програми…

19 хв. ago

Лікар Єльського університету не мився 8 років. І ось чому він радить робити вам так само

Відомий лікар приголомшив заявою, сказавши, що не потрібно приймати душ дуже часто. Така заява викликала…

28 хв. ago

Синоптикиня розказала, коли в Україні почне теплішати

Холодна погода в Україні триватиме увесь поточний тиждень, а потепління розпочнеться лише у неділю. Про це на…

35 хв. ago

Вибух електроавтомобіля у центрі Києва: поліцейські затримали підозрюваного

В центрі Києва сьогодні вранці сталася надзвичайна подія: на вулиці, поблизу станції метро «Олімпійська», загорівся електричний автомобіль. Чоловіка, якій…

40 хв. ago