Яке морозиво найкорисніше на світі

З чого тільки не готувалась би молочка, аби процес очолили вчені. Крім сирів з китового молока, вони запропонували  готувати морозива – з молока кобил, мовляв, буде неабияка користь від такого продукту. А ви б їли таке морозиво? Нове дослідження вивчило можливі переваги для здоров’я від використання молока коней у морозиві. Заморожені ласощі традиційно складаються з коров’ячого молока та вершків, але замінивши його молоком кобил, виявили, що можна отримати більше корисних бактерій, повідмоляє IFLScience. 

Вірогідно, в багатьох щойно очі піднялися вгору. І тим не менше, користь кишечнику людини – неабияка від так званого інуліну, типу пребіотика, який не перетравлюється в шлунку, але живить корисні бактерії в кишечнику. Він складається з природних полісахаридів і є поширеним типом харчових волокон, які додають до їжі. У поєднанні з пробіотиками, які вводять корисні бактерії в такі речі, як йогурти, це може привести нас до щасливого мікробіому кишечника, вважають вчені.

Кобиляче молоко саме по собі може бути способом підвищити поживну цінність морозива, оскільки воно містить білки та ферменти, яких немає в коров’ячому молоці, і має менший вміст жиру. Команда дослідників розробила різні суміші морозива, використовуючи кобиляче молоко, інулін і йогуртові бактерії, щоб побачити, як це вплинуло на склад кінцевого продукту порівняно з морозивом з коров’ячого молока.

Комбінації конячого морозива виявили, що інулін може знизити кислотність, і що морозиво з пребіотиком містить більше корисних бактерій, ніж морозиво без нього. Суміші для морозива з кобилячого молока мали однакову кількість білка, жиру та загальних твердих речовин, – різнилася тільки кислотність. Вчені припустили, що консистенцію можна покращити шляхом змішування з коров’ячим молоком. Така альтернатива все ще має менший вміст жиру, проте вищу поживну цінність.

“Кобиляче молоко набагато більше схоже на людське, ніж на коров’яче. Воно також викликає менше алергії, ніж коров’яче. Крім того, кобиляче молоко є хорошим джерелом поліненасичених жирних кислот та інших біоактивних речовин”, – пояснили дослідники.

Доведено, що молоко має терапевтичний ефект. Може бути корисним для лікування або профілактики захворювань шлунково-кишкового тракту та дихальної системи. Крім того, кобиляче молоко має імуномодулюючі властивості та позитивно впливає на склад мікробіоти кишечника!

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

32 секунди ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

11 хв. ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

18 хв. ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

25 хв. ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

34 хв. ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

43 хв. ago