Назвали причину, чому слід відмовитися від гаджетів та ламп вночі

Лампочка, включена вночі, читання зі світлом після 00:00 або перегляд стрічки новин у смартфоні можуть підвищити ризик розвитку діабету 2 типу.

Це підтверджує недавнє дослідження, опубліковане The Lancet Regional Health – Europe, про вплив штучного світла на здоров’я людини після опівночі.

У дослідженні взяли участь близько 85 000 чоловік віком 40-69 років. Вдень і вночі вони мали спеціальні пристрої на руці, які відстежували вплив різного рівня світла на них.

Експеримент тривав один тиждень, але стан здоров’я учасників відстежували протягом дев’яти років. Так вчені виявили: ті, у кого згодом розвинувся діабет 2 типу, частіше зазнавали впливу штучного світла протягом 00:30-6:00 того тижня, коли носили гаджети на руці.

До того ж, вчені ще раз відзначили: вплив жовтого світла від лампи для читання або синього від смартфона/телевізора може ускладнити засинання.

З одного боку, ці результати не доводять причинно-наслідкового зв’язку та мають кілька обмежень. Наприклад, дослідники не врахували час прийому їжі, який може вплинути на циркадні ритми та толерантність до глюкози.

З іншого боку, результати виявляють зв’язок між впливом штучного світла вночі та ризиком метаболічних розладів, зокрема діабету.

Попередні дослідження за участю тварин і людей свідчать, що вплив штучного світла може порушити циркадні ритми. А це у свою чергу призводить до зниження толерантності до глюкози, зміни секреції інсуліну та збільшення ваги. Все це пов’язано з підвищеним ризиком метаболічних розладів, наприклад діабету 2 типу.

Є експерименти, які також демонструють: коли вироблення мелатоніну (гормон сну) порушується, і циркадний ритм виходить з ладу, це може призвести до зменшеного виділення інсуліну підшлунковою залозою. Це також можливий чинник розвитку діабету.

«Рада уникати нічного світла – проста та економічно ефективна рекомендація, яка може полегшити глобальний тягар діабету 2 типу для здоров’я», – роблять висновок автори дослідження під керівництвом дослідників з Університету Монаша в Австралії.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago