Рибні консерви – тунець, лосось, сардини й анчоуси – користуються великою популярністю. Хоча є люди, які їх на дух не переносять, і дуже даремно.
Дієтологи Yahoo!life зазначили, що нові дослідження показують, що люди, які їдять консервовану рибу, зокрема дрібних сортів, можуть жити довше.
Під рибними консервами розуміється риба, приготована і законсервована в герметичній банці. Одним із найпривабливіших аспектів рибних консервів є термін придатності, оскільки процес консервування допомагає зберегти рибу свіжою і безпечною для вживання протягом тривалого часу без холодильника. Це також хороший варіант для тих, хто ходить у походи, оскільки рибні консерви – це портативне джерело білка, яке не потрібно охолоджувати або готувати.
Рибу можна їсти як самостійно, так і використовувати в різних стравах, таких як салати, сендвічі та паста.
Дієтологи схвалюють рибні консерви з багатьох причин. Вони містять безліч вітамінів, таких як B12 і вітамін D, а також мінерали, такі як кальцій і селен.
Дієтологиня Рима Клейнер розповіла, що риба, чи то консервована, чи то свіжа, – це “найкраща їжа для мозку”. Особливо це стосується жирної риби, такої як лосось, тунець і скумбрія, в якій містяться жирні кислоти омега-3.
Дієтолог Мішель Раутенштейн розповіла, що рибні консерви також багаті високоякісним білком. Як правило, рибні консерви містять від 20 до 25 грамів білка на 100 грамів.
Раутенштейн зазначає, що однією з переваг багатьох видів рибних консервів для здоров’я є їстівні кістки. За її словами, кістки таких риб, як сардини і лосось, “розм’якшуються під час консервування, забезпечуючи значне джерело кальцію і вітаміну D”. Ці поживні речовини вкрай важливі для підтримки міцних кісток, регулярності серцевого ритму і правильного згортання крові.
Потрібно звертати увагу за вмістом натрію в рибних консервах, особливо в розсолі або соусах, оскільки надлишок натрію може сприяти підвищенню кров’яного тиску.
Ще один момент, на який слід звернути увагу, – можлива присутність бісфенолу А (BPAs), хімічної речовини, використовуваної під час виробництва пластмас, зокрема тих, якими вистилають банки з продуктами. Вплив BPA та інших ендокринних руйнівників був пов’язаний з резистентністю до інсуліну, ожирінням і діабетом.
Ще один момент, на який слід зважати, – вміст ртуті в рибних консервах. Ртуть, важкий метал, з часом може накопичуватися в організмі та спричиняти проблеми зі здоров’ям. Консервований тунець, як і скумбрія, найчастіше містить ртуть.
Скандали навколо зіркового експодружжя Бреда Пітта та Анджеліни Джолі не вщухають. Виявилося, що акторка не дозволяє бачитися його…
Головний рупор Кремля в соцмережах, заступник голови Ради безпеки РФ та колишній російський президент Дмитро…
В Україні продовжуються військовий стан та мобілізація, а отже, чоловіки віком від 18 до 60…
В Ізраїлі посилюється втома від війни, кількість жертв зростає, а масштаби бойових дій розширюються. Про…
Командувача угрупованням російських військ "Південь" генерал-полковника Геннадія Анашкіна звільнили з посади через неправдиві заяви про хід…
Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…