Японія випробовує препарат для вирощування нових зубів

Дослідники з Медичного дослідницького інституту Кітано (Осака) цієї осені розпочнуть тестування препарату, призначеного для вирощування зубів. Про це з посиланням на заяву японського медичного центру пише видання Nikkei Asia.

Дослідники з японського стартапу під назвою Toregem Biopharma, який працює у Медичному дослідницькому інституті Кітано, планують залучити до випробувань пацієнтів, які народилися без деяких або всіх зубів від народження, що називається вродженою анодонтією.

Люди з цим захворюванням (а це 0,1% людства) зазвичай вдаються до встановлення імплантатів або зубних протезів. Однак лікування новим японським препаратом може надати їм «третій варіант», пояснив у своїй заяві співзасновник проєкту Катсу Такахаші, якого цитує Nikkei Asia.

Пацієнти отримають лікування антитілами, які дезактивують білок під назвою USAG-1, який, як вважають, перешкоджає розвитку «зачатків зубів», які є у більшості людей, у дитячих або постійних зубах. Розроблені ліки впливають на зачатки зуба – утворення із зубної тканини, що в ротовій порожнині. Ці зачатки можуть формуватися в повноцінні зуби, проте вони часто припиняють розвиток і з часом зникають. Передбачається, що препарат пригнічує дію білка, який зупиняє процес його розвитку, в результаті чого зачатки, що сформувалися, зможуть замінити зуби, що не прорізаються або випали.

У 2018 році японським фахівцям вдалося подібним чином виростити зуби у мишей та тхорів. Дослідники збираються незабаром розпочати першу фазу клінічних випробувань під керівництвом лікарів, щоб переконатися, що препарат безпечний. Тестування розпочнеться з 30 дорослих чоловіків. Якщо все піде добре, то у 2025 році планується перейти до другої фази випробувань, щоб оцінити ефективність. Тоді лікування буде призначено пацієнтам віком від 2 до 7 років із вродженою анодонтією. У перспективі японські фахівці розраховують розпочати практичне використання препарату. Очікується, що Toregem Biopharma може вивести на ринок препарат з антитілами у 2030 році.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

3 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

3 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

4 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

4 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

4 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

4 години ago