У Кореї лікарі пересадили жінці надруковану на 3D-принтері трахею

Команда вчених, лікарів та інженерів у столиці Кореї Сеулі провели першу у світі операцію з трансплантації надрукованої на 3D-принтері трахеї 50-річній жінці. Пацієнтка втратила частину цього органу після операції з видалення раку щитоподібної залози.

Про це повідомляє британський науково-популярний журнал BBC Science Focus

З чого складається трахея, надрукована на 3D-принтері

Для побудови нової трахеї медики взяли невелику кількість стовбурових та хрящових клітин від інших людей. Ці клітини лишилися від лікування в них закладеності носа та після операції на носовій перегородці.

“По суті, новий орган пацієнта побудований із хряща та слизової оболонки (волога оболонка, яку ви маєте в деяких органах і порожнинах тіла, таких як легені та ніс)”, — зазначили в матеріалі.

Крім того, надрукована трахея складається з полікапролактона (PCL) для структурної підтримки та біочорнила, яке складається з живих клітин. На жаль, PCL має термін придатності 5 років, опісля він розкладається, однак вчені впевнені, що за цей час в жінки відновиться своя трахея.

Як вчені видрукували трахею на 3D-принтері

“Розміри трахеї повинні відповідати пацієнту. Спочатку команда зібрала дані КТ та МРТ пацієнта, щоб спроєктувати їх так, щоб вони ідеально відповідали. У цьому випадку довжина трахеї не повинна перевищувати 5 см”, — зазначили у виданні.

Щоб видрукувати трахею знадобилося два тижні, операції з трансплантації тривала півдня. Наразі пацієнтка почувається добре і йде на поправку, та лікарі досі спостерігають за нею.

Чи можна на 3D-принтері друкувати різні органи

Принтер створила компанія T&R Biofab спеціально для лікарні Святої Марії в Сеулі, де жінці робили операцію. Пристрій спеціалізується на друку порожнистих трубчастих структур із високоточною технологією, тобто для друку чогось іншого його не застосуєш. Однак розробники запевняють, що, ймовірно, розширять своє виробництво в майбутньому.

“Хоча ще надто рано говорити про те, що 3D-біодрук може стати вирішенням нинішньої нестачі органів для трансплантації, це безумовно збільшує надії частково розв’язати проблему для деяких органів, певних показань або принаймні може заповнити прогалину між класичними медичними пристроями і трансплантацією органів”, — наголосив керівник відділу наукової стратегії T&R Biofab доктор Пауло Маріньо в коментарі BBC Science Focus.

Ольга Степанова

Recent Posts

У Росії погрожують завдати ядерний удар по Алясці

Генерал-лейтенант ЗС РФ Андрій Гурульов заявив, що Росія може використати тактичну ядерну зброю для удару…

3 хв. ago

Хотів вийти під час польоту: пасажири літака зв’язали буйного “командира”

На борту пасажирського літака, який летів з Мілуокі до Далласа (США) стався дивний інцидент. Буйний пасажир авіакомпанії…

11 хв. ago

Погані новини для любителів гамбургерів: фастфуд та пиво знищують “чоловічу силу”

Виявилося, що фастфуд, алкоголь та солодощі негативно впливають на вироблення тестостерону та здатні призвести до…

20 хв. ago

Батьків школярів можуть позбавити батьківських прав: держава жорстко каратиме

Якщо ваша дитина пропускає школу, це не просто "дрібна витівка". В Україні справа може дійти…

28 хв. ago

У 2025 році ФОПи знову будуть зобов’язані платити ЄСВ – нардеп

Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…

35 хв. ago

За інформацію про військових ТЦК українців штрафують та позбавляють волі: що відомо

У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…

44 хв. ago