Внаслідок чорнобильської катастрофи у 1986 році, зона відчуження стала домом для різних видів дикої природи, включаючи оленів, кабанів та вовків, попри радіаційне забруднення. Це місце площею близько 2600 квадратних кілометрів стало своєрідною експериментальною лабораторією для багатьох учених, які досліджують довгострокові ефекти радіації на живі організми, пише 24tv
Біолог та екотоксиколог Кара Лав з Прінстонського університету в США є однією з таких учених. Вона залучила вовків Чорнобиля для свого дослідження. У 2014 році Лав та її команда оснастили тварин спеціальними GPS-нашийниками з дозиметрами та зібрали зразки крові для аналізу. Завдяки нашийникам, дослідники могли в реальному часі відстежувати місцеперебування вовків та рівень радіації, який вони отримують.
Дослідження показали, що вовки одержують приблизно 11,28 мілірентгена або 110 мікрозивертів на добу, що в шість разів перевищує максимально допустимий рівень радіації для людей. Однак у річному масштабі вовки отримують лише 0,04 зіверта, що менше річної межі для космонавтів, що становить 0,5 зіверта.
Аналіз біоматеріалів вовків показав, що їхня імунна система відрізняється від імунної системи вовків, які живуть за межами зони відчуження. Ці зміни нагадують ті, що спостерігаються у пацієнтів із раком, які проходять радіаційну терапію. Дослідниця також виявила особливі ділянки геному вовків, які можуть запобігати розвитку раку.
Лав сподівається, що її відкриття допоможуть знайти захисні мутації, які можуть збільшити ймовірність виживання пацієнтів із раком. Результати її роботи були представлені на щорічній зустрічі Товариства інтегративної та порівняльної біології (SICB) у Сіетлі.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…