Метапневмовірус (HMPV) — це одноланцюговий РНК-вірус із родини Pneumoviridae. Наразі вакцини проти цієї інфекції немає, хоча кілька дослідницьких груп розробляють кандидати на вакцини, включно із спільною вакциною проти HMPV та тісно пов’язаного респіраторно-синцитіального вірусу (RSV).
Вірус викликає респіраторні симптоми, схожі на застуду та грип, включно з лихоманкою, кашлем, нежитем або закладеністю носа, болем у горлі та головним болем. У більшості людей спостерігаються відносно легкі симптоми, хоча в окремих випадках це може призводити до серйозного бронхіоліту та пневмонії.
Вірус вперше ідентифікували у 2001 році серед 28 дітей у Нідерландах. Подальші дослідження показали, що «практично всі» діти у Нідерландах стикаються з людським метапневмовірусом до 5 років і що цей вірус циркулює серед людей вже щонайменше 50 років.
Отже, важливий момент: HMPV — це не новий вірус, який раптово з’явився. Це суттєво відрізняється від COVID-19, який виник п’ять років тому як нове захворювання, що раніше ніколи не інфікувало людей.
HMPV часто є причиною «звичайних застуд», які діти підхоплюють постійно по всьому світу. Водночас оцінюється, що вірус відповідає приблизно за 10 відсотків госпіталізацій через інфекції нижніх дихальних шляхів.
Китайський центр контролю та профілактики захворювань повідомив, що в Китаї зростає рівень кількох хвороб із симптомами грипу, найбільше — HMPV, за даними Newsweek.
Хоча статистика спалаху залишається невизначеною, доступні дані свідчать, що HMPV є другою провідною причиною респіраторних інфекцій серед дітей у країні, поступаючись лише грипу, але випереджаючи COVID-19, риновірус та аденовірус.
“Китай зараз переживає великий спалах випадків HMPV. Хоча це є пріоритетом для системи охорони здоров’я Китаю, це не повинно викликати негайної тривоги щодо нової пандемії”, — зазначив асоційований професор Санджая Сенанаяке, спеціаліст із інфекційних захворювань Австралійського національного університету.
“Як і багато респіраторних вірусів, він має сезонні піки інфекцій (пізня зима та рання весна), хоча це може змінюватися”, — пояснив доктор Сенанаяке.
“На цьому етапі, ймовірно, Китай переживає важкий сезон HMPV, так само, як у деякі роки ми стикаємося з важкими сезонами грипу. Це може бути результатом комбінації вірусних і поведінкових факторів, але з часом ситуація має стабілізуватися”, — додав він.
Попри високі рівні HMPV у Китаї, очікується, що випадки досягнуть піку цього часу року. Зростання кількості випадків може частково відображати покращений моніторинг захворювань. Після COVID-19 Китай зобов’язався посилити моніторинг нових респіраторних захворювань, що, можливо, дозволило виявити раніше непомічені випадки.
Втім, епідеміологи наголошують, що Китай та інші країни повинні забезпечити прозорість щодо спалаху, щоб світ міг ефективно реагувати.
“Також важливо, щоб Китай своєчасно ділився своїми даними про цей спалах. Це включає епідеміологічні дані про те, хто інфікується, а також геномні дані, що підтверджують, що саме HMPV є причиною, і що немає значущих мутацій, які можуть викликати занепокоєння,” — зазначив доктор Сенанаяке.
Наша країна може розраховувати на додаткові пакети підтримки на суму 2 мільярди доларів за підсумками…
У Києві протягом 2024 року оренда житла подорожчала на 32-35%. Це один із найвищих показників…
Ситуація з фінансами в Україні залишається напруженою: соціологічне дослідження показало, що майже 9% українців зазнають…
У масштабних і практично неконтрольованих пожежах, які охопили США, постраждали тисячі людей. Відомо про п’ять…
Керівництво китайської фірми зазнало критики за дане співробітникам небезпечне завдання в рамках тренінгу зі згуртування…
Для українських водіїв готують нові правила, які можуть суттєво вплинути на їхні гаманці. Нещодавно група народних…