Звичка, яка псує мозок: неврологиня розповіла, як її позбутися

Крім іншого розум людини також потребує зміцнення, і певні звички можуть поліпшити його здоров’я.

“Розвиток хороших звичок для здоров’я мозку – це ключовий спосіб зберегти його здоров’я і поліпшити своє здоров’я і благополуччя впродовж усього життя”, – прокоментувала неврологиня Жасмін Дао.

Зворотне теж вірно: шкідливі звички можуть негативно впливати на мозок, загальний стан здоров’я і благополуччя, пише Parade.

Звичка № 1, якої потрібно позбутися заради здоров’я мозку

“Відмовтеся від екрана. Скоротіть час, проведений за екраном смартфонів, комп’ютерів, планшетів і відеоігор”, – порадила фахівець.

“З точки зору неврології екранний час спричиняє викиди дофаміну в мозку, стимулюючи цикл задоволення-винагороди, що посилює залежність від екрана”, – пояснила вона.

Таке короткострокове задоволення може сприяти довгостроковим проблемам зі здоров’ям.

“Дослідження показали, що надмірне проведення часу перед екраном серед молодих людей може збільшити ризик недоумства, інсульту або хвороби Паркінсона”, – сказала Дао.

Крім того, дослідження щодо здоров’я мозку і літніх людей, підтверджують побоювання Дао. Наприклад, дослідження 2023 року, проведене серед людей віком 40 років і старше, показало, що тривалий час, проведений за екраном, пов’язаний з підвищеним ризиком інсульту. Інше дослідження, в якому використовували дані понад 500 тис. осіб віком від 39 до 72 років, пов’язало помірне використання комп’ютера з нижчим ризиком деменції, але було показано, що різний час перегляду телевізора може впливати на структуру мозку.

“Це також може призвести до ранньої нейродегенерації, спричиняючи витончення кори головного мозку, зовнішнього шару мозку, що відповідає за пам’ять і когнітивні процеси, такі як управління рухами, мова і вирішення проблем. Світло від екранів також може впливати на сон, порушуючи вироблення мелатоніну і циркадний ритм організму”, – додала фахівець.

Доктор Дао каже, що менший час, проведений за екраном, звільняє час для корисних для мозку звичок, таких як вправи, спілкування, час на свіжому повітрі та сон.

Як скоротити час, проведений за екраном

Дао радить класти телефон подалі, коли ви лягаєте в ліжко, а після пробудження не шукати його щонайменше півгодини. “Спробуйте збільшити інтервал часу без екранів до однієї або двох годин”, сказала вона.

Приберіть телефон зі своєї кімнати. Крім того, пам’ятайте, що телефони – не єдині екрани, які ми використовуємо.

“Тримайте телефони і телевізори за межами спальні і не користуйтеся ними протягом години перед сном”, – рекомендувала Дао.

Романчук Микола

Recent Posts

Ілон Маск заявив, що ШІ вже вичерпав усі накопичені людством дані: що далі

Ілон Маск, який стояв біля витоків стартапу OpenAI, заявив, що фахівці в галузі штучного інтелекту зіткнулися з…

5 хв. ago

Діти і чоловік Кейт Міддлтон ніжно привітали “неймовірну дружину і маму” з днем народження

Кейт Міддлтон сьогодні, 9 січня, святкує свій 43-й день народження. У зв'язку з цим її…

14 хв. ago

В одному із муніципалітетів Італії мер заборонив жителям хворіти

Мер італійського муніципалітету Белькастро, що знаходиться у регіоні Калабрія, видав указ, який забороняє мешканцям хворіти…

22 хв. ago

Інфляція спустошить гаманці: шокуючий прогноз на 2025 рік

Національний банк України активно працює над стабілізацією валютного ринку, використовуючи такі інструменти, як міжнародні резерви.…

29 хв. ago

У Києві здають “вбиту” квартиру з власником у комплекті

На Лісовому масиві у Києві здають дві кімнати у занедбаній трикімнатній квартирі за 7 тисяч гривень на…

38 хв. ago

ТЦК змусить 17-річних сплатити 17 тис. грн штрафу: у чому причина

Юнаки з 17 років, які не виконали норму закону щодо військового обліку, отримають штраф у…

47 хв. ago