Крім іншого розум людини також потребує зміцнення, і певні звички можуть поліпшити його здоров’я.
“Розвиток хороших звичок для здоров’я мозку – це ключовий спосіб зберегти його здоров’я і поліпшити своє здоров’я і благополуччя впродовж усього життя”, – прокоментувала неврологиня Жасмін Дао.
Зворотне теж вірно: шкідливі звички можуть негативно впливати на мозок, загальний стан здоров’я і благополуччя, пише Parade.
Звичка № 1, якої потрібно позбутися заради здоров’я мозку
“Відмовтеся від екрана. Скоротіть час, проведений за екраном смартфонів, комп’ютерів, планшетів і відеоігор”, – порадила фахівець.
“З точки зору неврології екранний час спричиняє викиди дофаміну в мозку, стимулюючи цикл задоволення-винагороди, що посилює залежність від екрана”, – пояснила вона.
Таке короткострокове задоволення може сприяти довгостроковим проблемам зі здоров’ям.
“Дослідження показали, що надмірне проведення часу перед екраном серед молодих людей може збільшити ризик недоумства, інсульту або хвороби Паркінсона”, – сказала Дао.
Крім того, дослідження щодо здоров’я мозку і літніх людей, підтверджують побоювання Дао. Наприклад, дослідження 2023 року, проведене серед людей віком 40 років і старше, показало, що тривалий час, проведений за екраном, пов’язаний з підвищеним ризиком інсульту. Інше дослідження, в якому використовували дані понад 500 тис. осіб віком від 39 до 72 років, пов’язало помірне використання комп’ютера з нижчим ризиком деменції, але було показано, що різний час перегляду телевізора може впливати на структуру мозку.
“Це також може призвести до ранньої нейродегенерації, спричиняючи витончення кори головного мозку, зовнішнього шару мозку, що відповідає за пам’ять і когнітивні процеси, такі як управління рухами, мова і вирішення проблем. Світло від екранів також може впливати на сон, порушуючи вироблення мелатоніну і циркадний ритм організму”, – додала фахівець.
Доктор Дао каже, що менший час, проведений за екраном, звільняє час для корисних для мозку звичок, таких як вправи, спілкування, час на свіжому повітрі та сон.
Дао радить класти телефон подалі, коли ви лягаєте в ліжко, а після пробудження не шукати його щонайменше півгодини. “Спробуйте збільшити інтервал часу без екранів до однієї або двох годин”, сказала вона.
Приберіть телефон зі своєї кімнати. Крім того, пам’ятайте, що телефони – не єдині екрани, які ми використовуємо.
“Тримайте телефони і телевізори за межами спальні і не користуйтеся ними протягом години перед сном”, – рекомендувала Дао.
У Центрі протидії дезінформації України спростували інформацію про запровадження графіків відключення газу нібито у звʼязку з припиненням…
Дипломована фізіотерапевтка та масажистка Олександра Каперник започаткувала в Катовіце бізнес професійних обіймів. Про це повідомляє Daily Mail. Так, клієнти відвідують…
Фахівці в галузі харчування та дієтології попереджають про небезпеку, яку може нести певний вид хліба…
Учора багато ЗМІ повідомили, що українські банки блокуватимуть карти, якщо знімати з них готівку частіше…
Є три основні причини, що призвели до збільшення випадків із СЗЧ та дезертирством у Збройних…
У невеликому містечку Белькастро, що у провінції Катандзаро на півдні Італії, мер Антоніо Торкіа видав…