У ВООЗ назвали хвороби, що потребують швидкого розроблення вакцин

ВООЗ визнала, що останніми роками нові вакцини розробляли частіше заради можливого прибутку, а не через їхню реальну необхідність.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала хвороби, проти яких необхідно в пріоритетному порядку розробити вакцини, наголошуючи, що останніми роками нові вакцини частіше створювали через їхню потенційну прибутковість, а не через реальну потребу.

У рамках дослідження, яке стало першою глобальною спробою виявити найнебезпечніші для людства ендемічні патогени, фахівці ВООЗ проаналізували рівень поширення цих захворювань, їхню стійкість до антибіотиків і соціально-економічний вплив. Згідно з результатами, найбільшу загрозу становлять ВІЛ, малярія і туберкульоз, які щороку забирають життя близько 2,5 мільйона людей по всьому світу. Ключові патогени, включно зі стрептококом групи А і Klebsiella pneumoniae, чия стійкість до антибіотиків робить їх особливо небезпечними, також занесено до списку пріоритетних для розроблення вакцин.

Директорка відділу імунізації ВООЗ Кейт О’Браєн зазначила, що цього разу акцент зроблено на створенні вакцин, здатних істотно знизити захворюваність і зменшити медичні витрати для родин і державних систем охорони здоров’я. На різних стадіях розробки перебувають вакцини проти таких патогенів, як стрептокок групи А, вірус гепатиту С, ВІЛ-1 і Klebsiella pneumoniae. Інші збудники потребують додаткових досліджень: серед них цитомегаловірус, що спричиняє дитячий церебральний параліч, вірус грипу, лейшманія, норовірус, що спричиняє кишкові інфекції, і збудники малярії та дизентерії. Також до патогенів, проти яких уже є вакцини, що проходять стадії офіційного схвалення або впровадження, відносяться вірус Денге, що спричиняє однойменну лихоманку, стрептокок групи B, позашкіркова патогенна E.coli, мікобактерії туберкульозу та респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), що вражає дихальні шляхи.

Цей перелік ліг в основу нової шестирічної програми ВООЗ з імунізації, розрахованої переважно на країни з низьким і середнім рівнем доходу, де соціально-економічний вплив перелічених хвороб найбільш відчутний.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Керівниця МСЕК вимагала хабар від паралізованого воїна ЗСУ за встановлення йому групи інвалідності

Служба безпеки України разом з Національною поліцією затримали на Кіровоградщині керівницю районної МСЕК, яка одночасно…

7 хв. ago

Спочатку ТЦК, потім матч: футболістам СК “Полтава” вручили повістки

Автобус із футболістами СК "Полтава", які прямували на матч 15 туру Першої ліги, зупинили військові…

15 хв. ago

У турецькому серіалі українських біженок зобразили як повій: подробиці

Турецький серіал "Геній" (Deha) зобразив українських біженок, як жінок, що надають інтимні послуги за гроші. Через це…

22 хв. ago

Українці масово ігнорують штрафи від ТЦК: скільки вже заборгували ухилянти

З початку 2024 року в Україні відзначено рекордне зростання порушень військового обліку. Згідно з даними Мін'юсту, станом…

31 хв. ago

Найкращі авто за версією Golden Steering Wheel 2024: рейтинг

Стали відомі переможці щорічні конкурсу “Золоте кермо” (Golden Steering Wheel) від BILD am SONNTAG і…

40 хв. ago

Деяким українцям дозволили не платити за комуналку: кому дають пільгу

Українці, які захищали державу від агресора або продовжують це робити й нині, отримають пільги на…

48 хв. ago