У ВООЗ назвали хвороби, що потребують швидкого розроблення вакцин

ВООЗ визнала, що останніми роками нові вакцини розробляли частіше заради можливого прибутку, а не через їхню реальну необхідність.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала хвороби, проти яких необхідно в пріоритетному порядку розробити вакцини, наголошуючи, що останніми роками нові вакцини частіше створювали через їхню потенційну прибутковість, а не через реальну потребу.

У рамках дослідження, яке стало першою глобальною спробою виявити найнебезпечніші для людства ендемічні патогени, фахівці ВООЗ проаналізували рівень поширення цих захворювань, їхню стійкість до антибіотиків і соціально-економічний вплив. Згідно з результатами, найбільшу загрозу становлять ВІЛ, малярія і туберкульоз, які щороку забирають життя близько 2,5 мільйона людей по всьому світу. Ключові патогени, включно зі стрептококом групи А і Klebsiella pneumoniae, чия стійкість до антибіотиків робить їх особливо небезпечними, також занесено до списку пріоритетних для розроблення вакцин.

Директорка відділу імунізації ВООЗ Кейт О’Браєн зазначила, що цього разу акцент зроблено на створенні вакцин, здатних істотно знизити захворюваність і зменшити медичні витрати для родин і державних систем охорони здоров’я. На різних стадіях розробки перебувають вакцини проти таких патогенів, як стрептокок групи А, вірус гепатиту С, ВІЛ-1 і Klebsiella pneumoniae. Інші збудники потребують додаткових досліджень: серед них цитомегаловірус, що спричиняє дитячий церебральний параліч, вірус грипу, лейшманія, норовірус, що спричиняє кишкові інфекції, і збудники малярії та дизентерії. Також до патогенів, проти яких уже є вакцини, що проходять стадії офіційного схвалення або впровадження, відносяться вірус Денге, що спричиняє однойменну лихоманку, стрептокок групи B, позашкіркова патогенна E.coli, мікобактерії туберкульозу та респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), що вражає дихальні шляхи.

Цей перелік ліг в основу нової шестирічної програми ВООЗ з імунізації, розрахованої переважно на країни з низьким і середнім рівнем доходу, де соціально-економічний вплив перелічених хвороб найбільш відчутний.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

6 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

6 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

6 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago