У ВООЗ назвали хвороби, що потребують швидкого розроблення вакцин

ВООЗ визнала, що останніми роками нові вакцини розробляли частіше заради можливого прибутку, а не через їхню реальну необхідність.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) назвала хвороби, проти яких необхідно в пріоритетному порядку розробити вакцини, наголошуючи, що останніми роками нові вакцини частіше створювали через їхню потенційну прибутковість, а не через реальну потребу.

У рамках дослідження, яке стало першою глобальною спробою виявити найнебезпечніші для людства ендемічні патогени, фахівці ВООЗ проаналізували рівень поширення цих захворювань, їхню стійкість до антибіотиків і соціально-економічний вплив. Згідно з результатами, найбільшу загрозу становлять ВІЛ, малярія і туберкульоз, які щороку забирають життя близько 2,5 мільйона людей по всьому світу. Ключові патогени, включно зі стрептококом групи А і Klebsiella pneumoniae, чия стійкість до антибіотиків робить їх особливо небезпечними, також занесено до списку пріоритетних для розроблення вакцин.

Директорка відділу імунізації ВООЗ Кейт О’Браєн зазначила, що цього разу акцент зроблено на створенні вакцин, здатних істотно знизити захворюваність і зменшити медичні витрати для родин і державних систем охорони здоров’я. На різних стадіях розробки перебувають вакцини проти таких патогенів, як стрептокок групи А, вірус гепатиту С, ВІЛ-1 і Klebsiella pneumoniae. Інші збудники потребують додаткових досліджень: серед них цитомегаловірус, що спричиняє дитячий церебральний параліч, вірус грипу, лейшманія, норовірус, що спричиняє кишкові інфекції, і збудники малярії та дизентерії. Також до патогенів, проти яких уже є вакцини, що проходять стадії офіційного схвалення або впровадження, відносяться вірус Денге, що спричиняє однойменну лихоманку, стрептокок групи B, позашкіркова патогенна E.coli, мікобактерії туберкульозу та респіраторно-синцитіальний вірус (RSV), що вражає дихальні шляхи.

Цей перелік ліг в основу нової шестирічної програми ВООЗ з імунізації, розрахованої переважно на країни з низьким і середнім рівнем доходу, де соціально-економічний вплив перелічених хвороб найбільш відчутний.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

1 годину ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

1 годину ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

2 години ago