Століттями люди по всьому світу намагаються розгадати секрет вічного життя або хоча б знайти спосіб уповільнити старіння. Безліч перспективних учених наближають нас до цього моменту, але кому насправді з людей на Землі вдасться дожити до 100 років і як багато їх буде? Нове дослідження проливає світло на це питання, пише Daily Mail.
Безліч людей на планеті, ймовірно, хотіли б дожити до 100 років, але шанси на це все ще дуже малі, оскільки зростання тривалості життя сповільнюється по всій Землі — принаймні на це вказують результати нового дослідження.
Дослідники виявили, що людство, ймовірно, наближається до межі свого довголіття, попри величезні стрибки в тривалості життя протягом 10 і першої половини 20 століття. Багато в чому ці стрибки стали можливими завдяки розвитку медицини.
Деякі прогнози 1990-х років навіть припускали, що більшість дітей, народжених сьогодні, ймовірно, доживуть до свого століття. Однак новий аналіз спростовує ці прогнози. Дані вказують на те, що більшість дітей, народжених в останні роки, як і раніше, мають лише 5,3% шансів відсвяткувати свій 100-й день народження, якщо вони дівчатка, і лише 1,8% шансів, якщо вони хлопчики.
Під час дослідження група вчених з Іллінойського університету в Чикаго вивчила дані про смертність із регіонів по всьому світу. Вони виявили, що середня тривалість життя у світі зросла з 48 років у 1900 році до 67 років у 1950 році, а потім до 76 років на початку тисячоліття. Однак до 2021 року середня тривалість життя у світі зросла лише до 77 років.
Учені зазначають, що якби зростання середньої тривалості життя тривало такими ж темпами, як і раніше, вона, ймовірно, мала б становити близько 83 років. На жаль, аналіз нових даних показує, що дитина, народжена 2022 року, може розраховувати прожити до 78,9 року, якщо вона хлопчик, і до 82,8 року, якщо вона дівчинка. Усе це вказує на явне уповільнення зростання тривалості життя.
Аналіз нових даних також показав, що жителі Гонконгу мають найбільше шансів відсвяткувати своє сторіччя — серед дітей, народжених 2019 року, 12,8% жінок і 4,4% чоловіків досягнуть цього рубежу. Ба більше, нові дані вказують на те, що сьогодні немає жодних доказів того, що “радикальне подовження життя” відбулося або відбудеться в цьому столітті. Вчені також вважають, що люди, можливо, досягли своєї межі, а тому нам би варто було зосередитися на збільшенні кількості років, проведених у доброму здоров’ї.
За словами провідного автора дослідження, професора Стюарта Ольшанського, більшість людей у літньому віці сьогодні живуть за часом, який “було створено медициною”. На жаль, ці “медичні пластирі” скорочують тривалість життя — це означає, що період збільшення тривалості життя офіційно закінчився.
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…
Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…
Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…
Зарплата президента США вважається найвищою, хоча її сума не переглядалась вже понад декілька років. Президент…
У столичному хостелі Hostel Vshokoladi відмовилися обслуговувати групу, у складі якої був речник Військово-морських сил…
У суботу, 18 січня, правоохоронці повідомили чинному народному депутату України про підозру в організації незаконного…