Здоровими будуть лише 14%: учені розповіли про проблеми, що спіткали підросле покоління

Глобальне дослідження засвідчило, що лише 14% дітей віком від трьох до чотирьох років відповідають рекомендаціям ВООЗ щодо фізичної активності, сну та екранного часу. У дослідженні, проведеному під керівництвом Університету Вуллонгонга (UOW), було проаналізовано дані 7 017 дітей із 33 країн. Отримані результати свідчать про серйозну проблему з розвитком дітей молодшого віку, оскільки ці роки мають вирішальне значення для формування здорових звичок на все життя, пише Medical Xpress.

Згідно з ВООЗ, діти цієї вікової групи повинні щодня займатися фізичною активністю протягом 180 хвилин, обмежувати час роботи з екраном до однієї години та отримувати від 10 до 13 годин якісного сну. Дослідження, опубліковане в журналі JAMA Pediatrics і проведене за підтримки доктора Симони Томаз із Університету Стірлінга, показало, що більшість дітей в усьому світі не виконують цих рекомендацій, водночас надмірний час роботи з екраном та нестача фізичної активності є звичайним для них явищем.

Доктор Кар Хау Чонг, провідний автор дослідження і молодший науковий співробітник UOW, наголосив на надважливій ролі ранньої фізичної активності в розвитку дітей. Він попередив, що нездатність впоратися з цими тенденціями може мати довгострокові наслідки для громадської охорони здоров’я, впливаючи на фізичний, розумовий та емоційний розвиток дітей. Відмінності спостерігалися в різних регіонах і рівнях доходу. Діти в країнах із низьким рівнем доходу частіше відповідають стандартам ВООЗ — 16,6% порівняно з 14,4% у країнах із високим рівнем доходу. Найбільшу відповідність стандартам зафіксовано в африканських країнах — 23,9%, а найменшу — у Північній і Південній Америці — лише 7,7%.

Томаз наголосила, що створення середовища, що сприяє фізичній активності та здоровому сну, необхідне для дітей у всьому світі, незалежно від географічного положення. Чонг закликав вжити термінових заходів для розв’язання цих проблем за допомогою політичних і громадських ініціатив, що сприяють розвитку руху і скороченню екранного часу. Він наголосив на необхідності спільного підходу за участю батьків, педагогів і політиків для створення сприятливого середовища для дітей.

Розуміння культурних і соціальних умов у різних регіонах матиме вирішальне значення для реалізації ефективних стратегій із поліпшення поведінки дітей щодо здоров’я в усьому світі, впевнені автори. Дослідження також ґрунтується на раніше отриманих даних про те, що пандемія COVID-19 погіршила рівень фізичної активності у дітей у всьому світі. Докторка Томаз також брала участь у дослідженнях, що показують наслідки пандемії. Цей всебільший масив доказів наголошує на необхідності цілеспрямованих заходів у сфері громадської охорони здоров’я, щоб повернути назад ці небезпечні для майбутнього покоління тенденції.

Коломієць Надія

Recent Posts

Кремль пропонує план закінчення війни в Україні: Лавров оголосив цілий список пунктів

Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що Кремль пропонує життєздатний план завершення війни в Україні. Про…

40 хв. ago

Нардепи вирішили масово витрусити кишені людей: до Ради внесли закон про заочні штрафи від ТЦК

ВР пропонує спростити умови для накладення заочних штрафів від ТЦК, — про це свідчить законопроект під номером…

47 хв. ago

Жорстоке вбивство мера в Мексиці: наркокартель відрізав йому голову

У Мексиці триває жорстоке насильство, пов’язане з наркокартелями. Одним з останніх трагічних випадків стало жорстоке…

55 хв. ago

У ВР, не добираючи слів, накинулись на Умєрова і процес мобілізації, який він організував

В Міноборони відмовляються демобілізувати чоловіків, які були мобілізовані до війська у 18-25 років, повідомив нардеп…

60 хв. ago

Мітинг на кордоні: польські фермери заблокують пункт пропуску «Медика»

З 8 жовтня польські фермери розпочали масштабний мітинг, який триватиме до 31 грудня, у вигляді…

1 годину ago

Синоптики дали прогноз: якою буде зима в Україні цього року

Зима 2024 року в Україні, за попередніми прогнозами, обіцяє бути м'якою, з переважанням теплих днів,…

1 годину ago