Сильна спека зажене багатьох на лікарняне ліжко: вчені попередили про нову небезпеку

У міру потепління земної кулі взаємодія між кліматичними змінами і здоров’ям людини стає предметом пильної уваги вчених. Нещодавнє їхнє дослідження було присвячене впливу спеки на людей, які страждають на безліч хронічних захворювань. Воно вивчило, як різке підвищення температури корелює з відвідуваннями лікарень, особливо тими, хто страждає на більш ніж одне хронічне захворювання. Воно показувало, як посилення проблем зі здоров’ям посилює ризики потрапляння в медичні установи під час аномальної спеки, пише News Medical.

У дослідженні використовувалися великі лікарняні дані з Квінсленда, Австралія за більш ніж десятирічний період. Проаналізувавши записи про 2 263 427 госпіталізацій, автори дослідження намалювали тривожну картину вразливості певних груп населення. У перехресному аналізі, проведеному дослідниками, наголошується, що люди похилого віку, чоловіки і некорінні жителі з численними хронічними захворюваннями стикаються з більш високими шансами на госпіталізацію при підвищенні температури ртутного стовпа. Такі захворювання, як астма/хронічна обструктивна хвороба легень і хронічна хвороба нирок, виявилися значущими тригерами для частих відвідувань лікарень. Отримані дані не тільки вказують на підвищений ризик, а й наголошують на необхідності включення таких даних до планів дій по боротьбі зі спекою, щоб вони враховували інтереси тих, хто страждає від мультиформорбідності та мінімізували шанс погіршення їхнього здоров’я.

Мультиморбідність означає співіснування двох або більше хронічних захворювань в однієї людини, що ускладнює їхнє лікування і підвищує вразливість до зовнішніх стресових чинників, таких як спека. Метод перехресного аналізу — це методологічний підхід, який дає змогу дослідникам порівнювати вплив фактора ризику на людину безпосередньо перед несприятливою подією (наприклад, госпіталізацією) з його звичайним впливом, що дає змогу ефективно ізолювати вплив фактора ризику.

Розуміння цих досліджень має вирішальне значення для планування громадської охорони здоров’я. Чіткий зв’язок між мультиморбідністю і збільшенням кількості госпіталізацій у спекотні періоди наголошує на нагальній необхідності розроблення спеціальних планів дій з охорони здоров’я людей в умовах спеки, що посилюється. Ці плани мають бути спрямовані на підтримку вразливих груп населення, вдосконалення систем раннього виявлення ускладнень і стратегій втручання для зниження їхніх ризиків. Йдеться не лише про комфорт під час аномальної спеки, а й про запобігання потенційно небезпечних для життя ситуацій для тих, хто вже перебуває в уразливому становищі. Такі цілеспрямовані стратегії можуть значно скоротити кількість звернень до лікарні за екстреними показаннями і створити більш стійку систему охорони здоров’я в умовах підвищення глобальної температури, вважають автори.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ліквідовано сотні солдатів КНДР: наслідки удару Storm Shadow по Курщині

Внаслідок удару Storm Shadow по Курській області 20 листопада ліквідовано 500 північнокорейських солдатів, генерала Валерія…

3 хв. ago

Українські біженці у Чехії: податки перевищили витрати на підтримку

Українські біженці, які знайшли тимчасовий захист у Чехії, не лише адаптуються, а й активно підтримують…

10 хв. ago

Актуальні аксесуари для зимового гардеробу: Що обрати цього сезону

Зима – ідеальний час, щоб додати яскравих акцентів у свій гардероб за допомогою стильних аксесуарів.…

17 хв. ago

В Україні змінюють “заморожені” тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Державна служба статистики України повідомила про значне підвищення тарифів на комунальні послуги у період з…

28 хв. ago

Чому вибухнули трансформатори під Києвом і що буде далі

На Софіївській Борщагівці у передмісті Києва ввечері у п'ятницю, 22 листопада, вибухнули два трансформатори, у новобудовах…

38 хв. ago

Жінка була шокована, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року: що вона приховувала

Жінка була вражена, коли зруйнувала стіну у своєму будинку 1870 року і виявила за нею…

45 хв. ago