Ризик інфаркту чи інсульту зростає в рази: вчені назвали найнебезпечнішу емоцію

Емоції здатні вплинути на стан судин людини – найнебезпечнішим для роботи серцево-судинної системи, як встановили вчені, є гнів. Про дослідження вчених з Колумбійського університету пише Journal of the American Heart Association.

Дослідники з’ясували, як негативні емоції можуть впливати на стан кровоносних судин – для експерименту було запрошено близько 300 осіб віком від 18 років. У всіх учасників не було серйозних проблем зі здоров’ям, у тому числі із серцево-судинною системою, а також цукрового діабету другого типу та шкідливих звичок.

Під час випробувань вчені перевіряли, як змінюватимуться показники здоров’я у добровольців, залежно від емоцій – тривоги, гніву, смутку. Їх посадили у зручні крісла та запропонували розслабитися на 30 хвилин, при цьому не можна було спати, користуватися телефоном, спілкуватися між собою, читати книгу. У приміщенні контролювали температуру, щоб вона не вплинула на чистоту експерименту.

У всіх учасників вимірювали тиск, а також стежили за їх загальним станом здоров’я за допомогою спеціальної апаратури. Перед експериментом у всіх взяли кров на аналіз. Після отримання вихідних показників усіх добровольців розподілили на чотири групи: гнів, тривога, смуток та нейтральний стан.

Людей, які опинилися у перших двох групах, просили згадати події, що викликають певні емоції – коли вони сильно злилися чи турбувалися. Учасники з третьої групи мали відчути смуток, тому їм читали відповідний емоційний текст протягом восьми хвилин. Тим, хто опинився у контрольній нейтральній групі, треба було просто рахувати від 1 до 100.

Далі вчені отримали необхідні дані та стали порівнювати результати між «емоційними» групами. Виявилося, що найбільші відхилення були в тих людей, які зазнавали гніву.

Гнів дуже сильно позначається на стані судин: вони не можуть нормально розширюватися, що впливає на стан кровотоку. Ба більше, все повертається до нормального стану лише через 40 хвилин після згасання гніву – весь цей час судини перебувають у стресі, що значно впливає на роботу серцево-судинної системи.

«Порушення функції судин пов’язане з підвищеним ризиком серцевого нападу та інсульту. Як показали спостереження, саме гнів має саму руйнівну силу. Щодо тривоги чи смутку, ці емоції теж шкідливі, але меншою мірою», – пояснив доктор медичних наук, професор і автор дослідження Даїчі Сімбо.

Ольга Степанова

Recent Posts

Медведєв зробив гучну заяву: коли Кремль натисне на “ядерну кнопку”

Дмитро Медведєв, заступник голови Ради безпеки Росії, заявив, що застосування ядерної зброї Кремлем можливе лише…

1 хв. ago

Скасування “бусифікації”: як зміниться мобілізація і що буде з ТЦК

Україна незабаром може реформувати свій підхід до мобілізації, відійшовши від спірних примусових практик, часто званих…

4 хв. ago

Майже чверть британців живуть на межі бідності: дані офіційного звіту

Якщо ви думали, що економіка Великої Британії має запас міцності, офіційні дані вам не сподобаються.…

6 хв. ago

Під Києвом вибухнули трансформатори, люди залишились без світла

Вечір п’ятниці, 22 листопада, не став спокійним для мешканців Києва та Київської області, — у…

13 хв. ago

Субсидії не для всіх: хто не може претендувати на допомогу держави

Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…

15 хв. ago

Назвав ідіотами. Між Францією та Гаїті розгорівся скандал через Макрона

Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…

18 хв. ago