Здавалося б, пандемія COVID-19 мала б назавжди навчити усіх мити та обробляти руки антисептиками, і особливо – медичних працііників, у яких на початку ери коронавірусу шкіра злазила шарами від цих нескінчених обробок. Але як тільки небезпека минула, усі з легкістю забули, як це було. Тож, майже не дивно, що результати дослідження, яке провів Центр громадського здоров’я України спільно зі Всесвітньою організацією охорони здоров’я виявилися такі сумні. Половина медичних працівників в Україні не знають, як правильно мити та обробляти антисептиком руки, повідомляє прес-служба Центра громадського здоров’я.
Зрозуміло, що тестували не всіх лікарів, медичних сестер та братів – для дослідження було обрано 10 медзакладів у різних регіонах, опитано 407 співробітників.
Коли діло дійшло до гігієнічної обробки рук, виявилося, шо назвати п’ять базових показань до неї змогли тільки 49,5% медпрацівників.
Згідно з правилами, обробка проводиться у таких випадках:
І ось з останнім пунктом виявилися найбільші проблеми – 41,2% учасників про нього не знали.
Також виявлено недостатнє володіння технікою обробки рук спиртовмісним антисептиком, яка складається з шести етапів. З усіма пунктами були знайомі 55,7% учасників дослідження, 11% виконали три й менше етапів з шести рекомендованих, а 4% проводили гігієнічну обробку рук таким чином, що відокремити етапи було неможливо, повідомляє ЦОЗ.
До речі, для безпеки медпрацівників на роботі ім не рекомендується носити каблучки. Як зазначено у правилах, затверджених МОЗ, миття чи гігієнічна обробка рук не буде ефективною, якщо носити на руках каблучки та інші прикраси. Адже під ними тривалий час можуть утримуватися патогенні мікроорганізми, які через руки медичних працівників можуть поширюватися в закладі.
“В дослідженнях було виявлено, що шкіра під каблучками сильніше колонізована мікроорганізмами, ніж ділянки шкіри, вільні від прикрас. Одне дослідження показало, що 40% медичних працівників містили грамнегативні бактерії на шкірі під каблучками, а деякі медичні працівники утримували один і той самий мікроорганізм під своїми каблучками протягом декількох місяців”, – йдеться у підручнику з інфекційного контролю та профілактики інфекцій у роботі медичного працівника.
Напевно, після таких результатів досліджень керівники лікарень будуть вимушені знов навчати своїх співробітників правильно мити та обробляти руки. Але для пацієнтів це не привід для зловтішань, а нагадування, що вони теж мають ретельно дотримуватися гігієни рук. З цього приводу Центр громадського здоров’я нагадує основні правила цього простого ритуалу, яких ми не те що б особливо дотримуємося.
По-перше, коли слід мити руки:
По-друге, як правильно мити руки:
При неможливості вимити руки з милом, користуйтесь антисептиками зі вмистом спирту більше 60% – у такому разі процедура має тривати 20-30 секунд.
У США дослідили офіційну урядову статистику смертності в аваріях і дійшли несподіваних результатів. Виявляється, фатальних…
Суд у Китаї анулював шлюб на вимогу чоловіка, який дізнався, що його дружина приховала історію…
У Києві викрили голову міжрайонної МСЕК, яка допомагала чоловікам отримати інвалідність. Правоохоронці повідомили їй про…
Майбутній король Норвегії – кронпринц Гокон – прокоментував арешт його пасинка Маріуса Хойбі – позашлюбного…
Після літнього підвищення тарифів на електроенергію українців хвилює питання, чи підніматиметься ціна на газ з приходом зими.…
Мобілізаційний резерв України на сьогодні становить 3,7 млн людей. А загальна кількість громадян чоловічої статі віком від…