Науковці створили лазерну камеру, яка може зчитувати серцебиття людини на відстані та розпізнавати серцево-судинні хвороби.
Винахід для моніторингу використовує штучний інтелект і квантові технології.
Професор Даніель Фаччіо з Центру перспективних досліджень університету Глазго каже – лазерні кардіомонітори можна встановити у торгових центрах чи вдома. Так люди швидко отримуватимуть інформацію про їхнє серцебиття.
Винахідники припускають, що в майбутньому лазерна камера замінить стетоскопи.
За допомогою високошвидкісних камер і лазерного променя система здатна помітити розширення та звуження шкіри горла, пов’язані із серцевою діяльністю.
Штучний інтелект фільтрує всі інші рухи й шуми, тож точно визначає серцебиття людини.
Професор Даніель Фаччіо наголосив, що система помічає зміни в частоті серцевих скорочень. Це робить її цінною для виявлення ризиків і визначення дефектів серця.
Стартап-компанія LightHearted AI, створена командою Фаччіо, вже шукає фінансовий капітал для розширення розробки технології.
Вчені сподіваються, що вже наступного року їхня лазерна камера буде широко використовуватися навіть поза межами лікарень.
Зима 2025 року в Україні обіцяє бути з морозами, а суттєвого потепління очікувати не варто.…
Україна наразі розробляє кілька вітчизняних балістичних ракет. Такою інформацією поділилася заступниця міністра стратегічних галузей промисловості країни…
В Україні тариф на газ та електроенергія із 1 грудня не зміниться. Ціна становитиме 7,96 грн за куб…
Банки навіть у дружніх до Росії країнах відмовляються обслуговувати картки російського "Газпромбанк". Це сталося після того, як…
Автомобілі, які виглядають зухвало, блискавично розганяються та обіцяють максимальний драйв, виявляються також найнебезпечнішими. Або ж,…
Україна є "найбагатшою країною Європи" і, коли Дональд Трамп стане президентом США, він проведе переговори про мирну…