Вчені підтверджують: нестача якісного сну може завдати серйозної шкоди нашому організму. Сон забезпечує тілу набагато більше, ніж просто запобігання зморшкам.
Дослідження показують, що без сну наш розум швидко втрачає свою гостроту. Це час, коли мозок формує нові спогади, підсвідомо обробляє інформацію і видаляє токсини, які можуть зашкодити здоров’ю. Таким чином, сон можна вважати своєрідним “омолоджуючим курортом” для розуму та тіла, до якого ми повертаємось щоночі, пише eatthis.com.
Центри контролю та профілактики захворювань (CDC) і Національний фонд сну рекомендують дорослим спати не менше семи годин щоночі. Важливо створити персоналізований, розслаблюючий ритуал перед сном, який полегшить засинання і підкаже вашому тілу, що час відпустити напругу дня.
“Ми рекомендуємо створити “буферну зону” або період релаксації від 30 до 45 хвилин, щоб відокремити день від ночі”, – пояснює психолог сну Ден Форд.
Цей процес не відбудеться миттєво, але знайти оптимальний ритуал для нічного відпочинку варто, навіть якщо це вимагатиме зусиль. Ваш особистий розслабляючий вечірній ритуал допоможе швидше заснути, і щоранку ви будете прокидатися бадьорими, відновленими та молодшими!
Медитація – це чудовий спосіб зняти стрес, але очистити розум від думок не завжди легко. Замість цього спробуйте кілька хвилин йоги перед сном, зосередившись на диханні та розтяжках.
“М’яка йога разом із релаксаційною музикою – це чудовий варіант для тих, хто вважає свій розум надто зайнятим для медитації. Вона приносить користь психічному здоров’ю, покращує когнітивні функції і знижує ризик падінь, що особливо важливо для літніх людей”, – говорить Форд.
Якщо йога не для вас, не засмучуйтесь – існує безліч інших способів створити приємну атмосферу перед сном. Тренер з правильного сну Келлі Дей О’Брайен зазначає, що ключ до успішного вечірнього режиму полягає в стимулюванні розуму без його надмірного збудження.
Читання, малювання чи розв’язування головоломок допоможуть заспокоїти свідомість і розслабитися. Невдовзі ви помітите, що ваші повіки почнуть важчати.
Фахівці зі сну радять уникати електронних пристроїв наскільки це можливо. Netflix, смартфони та соціальні мережі чудово утримують вашу увагу, але візуально їхній вплив дорівнює споживанню п’яти енергетичних напоїв перед сном.
“Одна зі стратегій, що може допомогти відчути себе молодшим, – це уникати телевізора та електроніки в ліжку. Синє світло від екранів заважає виробленню мелатоніну, необхідного для якісного сну. Замість цього спробуйте почитати книгу або послухати музику перед сном”, – пояснює Роберт Пагано, сертифікований коуч із науки про сон.
“Правильна обстановка для сну відіграє ключову роль у забезпеченні високоякісного сну, який дарує енергію і молодість. Середовище, в якому ми спимо, суттєво впливає на здатність засинати”, – додає Стівен Лайт, сертифікований фахівець зі сну.
Загалом, ваша спальня повинна бути прохолодною, темною та тихою. Розгляньте можливість встановлення товстих штор, а також використання приладів для білого шуму або берушів за потреби.
“Уникайте стресового безладу, виберіть зручний матрац і постільну білизну, що дихає. Створіть простір, який ваш розум асоціює зі сном”, – підсумовує Лайт.
Президент Росії Володимир Путін заявив про успішне випробування ракети "Орешник" ("Кедр") - саме нею РФ вдарила…
Жінка, яка робила ремонт будинку, зробила захопливе відкриття, виявивши цілі двері, які були приховані попередніми…
Українці, які опинилися в Польщі через повномасштабну війну, зможуть отримати тимчасовий документ, т.з. "сірий паспорт". Це…
В основному, ми викликаємо поліцію у випадках, коли порушуються наші права, і ми вимагаємо захисту.…
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…