Нове дослідження показало, яка риба корисніша – скумбрія чи лосось

Виробниче вирощування лосося на фермах призводить до втрати життєво важливих поживних речовин. У зв’язку з цим додавання в раціон диких “кормових” видів (скумбрія, анчоуси і оселедець) може поліпшити здоров’я. Ці види риб залишаються багатими на необхідні поживні речовини.

Як пише scitechdaily.com з посиланням на дослідження в журналі Nature Food, вчені виявили у філе лосося зниження вмісту шести з дев’яти поживних речовин – кальцію, йоду, заліза, омега-3, вітаміну B12 і вітаміну А, але підвищений рівень селену і цинку.

“Більшість диких “кормових” риб відповідають рекомендаціям щодо дієтичних поживних речовин при менших розмірах порцій, ніж вирощений атлантичний лосось, включно з жирними кислотами омега-3, які, як відомо, знижують ризик серцево-судинних захворювань та інсульту”, – йдеться в публікації.

Провідний автор, доктор Девід Віллер з факультету зоології Кембриджського університету констатував, що більшість видів дикої риби, використовуваної як корм, мають таку ж або більшу щільність та набір мікроелементів, ніж філе вирощеного лосося:

“Хоча люди, як і раніше, насолоджуються поїданням лосося, їм слід подумати про те, щоб їсти дедалі більше й більше різноманітних видів диких риб, як-от сардини, скумбрія й анчоуси, щоб отримувати більше необхідних поживних речовин”.

Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

7 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

7 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

7 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

7 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

7 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

7 години ago