Виробниче вирощування лосося на фермах призводить до втрати життєво важливих поживних речовин. У зв’язку з цим додавання в раціон диких “кормових” видів (скумбрія, анчоуси і оселедець) може поліпшити здоров’я. Ці види риб залишаються багатими на необхідні поживні речовини.
Як пише scitechdaily.com з посиланням на дослідження в журналі Nature Food, вчені виявили у філе лосося зниження вмісту шести з дев’яти поживних речовин – кальцію, йоду, заліза, омега-3, вітаміну B12 і вітаміну А, але підвищений рівень селену і цинку.
“Більшість диких “кормових” риб відповідають рекомендаціям щодо дієтичних поживних речовин при менших розмірах порцій, ніж вирощений атлантичний лосось, включно з жирними кислотами омега-3, які, як відомо, знижують ризик серцево-судинних захворювань та інсульту”, – йдеться в публікації.
Провідний автор, доктор Девід Віллер з факультету зоології Кембриджського університету констатував, що більшість видів дикої риби, використовуваної як корм, мають таку ж або більшу щільність та набір мікроелементів, ніж філе вирощеного лосося:
“Хоча люди, як і раніше, насолоджуються поїданням лосося, їм слід подумати про те, щоб їсти дедалі більше й більше різноманітних видів диких риб, як-от сардини, скумбрія й анчоуси, щоб отримувати більше необхідних поживних речовин”.
Для Володимира Путіна зараз немає особливого сенсу виходити на мирні переговори, оскільки Україна вже виснажена і…
У грудні деякі пенсіонери в Україні можуть зіткнутися із призупиненням виплат, якщо вони не виконають…
У п'ятницю, 22 листопада, у Росії різко послабився рубль, реагуючи на нові санкції Сполучених Штатів. Курс…
У 2024 році в Україні триває мобілізація, і багатьох цікавить, як хвороби серця та кровообігу…
Тимчасова слідча комісія з питань порушення законодавства в Міноборони та ЗСУ рік вивчала ситуацію у…
Ви думаєте, що листопад — це час для гарячого чаю та затишних пледів? А ось…