Що включити в раціон жінкам за 50: поради дієтолога

Те, що людина регулярно їсть і п’є, має величезний вплив на здоров’я. Якщо вам за 50 або більше, то настав час замислитися про те, як харчові звички мають змінюватися з віком.

Треба знати, чи є поживні речовини, до яких потрібно бути більш уважними і збільшити їх у раціоні, а що краще звести до мінімуму, пише Parade.

Чи повинні харчові звички змінюватися з віком

За словами дієтолога Тобі Амідор, 50 років – це вирішальний час, щоб замислитися про дієту, тому що саме тоді збільшується ризик деяких хронічних захворювань і проблем зі здоров’ям. Наприклад, ризик серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння збільшується після 50 років.

“Зміни здоров’я з віком включають збільшення втрати м’язової маси, яка починається в 40 років. Здоров’я кісток може стати більш серйозною проблемою в період перименопаузи для жінок”, – сказала Амідор.

Маючи це на увазі, вона зазначила, що існують певні поживні речовини, за якими людям у віці 50 років і старше слід особливо уважно стежити, щоб вони отримували їх у достатній кількості. Ці поживні речовини включають кальцій, вітамін D, калій і клітковину.

Амідор зазначила, що важливо стежити за тим, щоб споживані джерела білка були високої якості, як-от молоко, йогурт, яйця, риба і морепродукти, птиця і пісне м’ясо.

Що вживати менше після 50 років

Амідор радить виключити з раціону цукор, підсолоджені напої, такі як газовані напої, підсолоджені чаї та лимонад.

Регулярне вживання підсолоджених напоїв пов’язане з вищим ризиком серцево-судинних захворювань, діабету 2 типу та ожиріння.

Замість них пийте воду з фруктами, газовану воду або трав’яні чаї без цукру. Амідор також радить не залишати поза увагою молоко, яке є гарним джерелом кальцію і вітаміну D – двох поживних речовин, що стають дедалі важливішими після 50 років, оскільки кістки стають крихкішими.

“Поживні речовини, що містяться в одній чашці молока, можуть допомогти заповнити дефіцит поживних речовин, корисних за різних станів здоров’я, включно зі здоров’ям кісток і м’язів, імунним здоров’ям, здоров’ям серця, діабетом і контролем ваги”, – зазначила вона.

Ольга Степанова

Recent Posts

Пенсіонери в обмороці: Кабмін хоче вигребти залишки з їхніх банківських карток

Уряд може залишити без грошей деяких пенсіонерів . Гроші буде знято прямо з пенсійних карток, повідомляють на сайті Верховної…

7 хв. ago

Ось що потрібно зробити з постільною білизною, щоб регулярно висипатись

Проблема безсоння або важкості заснути може турбувати багатьох людей. Експерти назвали традицію в скандинавських країнах,…

19 хв. ago

Перепис населення в Україні: до чого тут мобільні вишки і чи будуть видавати дані карток

Демографи кажуть - оцінити кількість населення можна повноцінно лише завдяки проведенню перепису у мирний час. Або ж…

28 хв. ago

Списки “ухилянтів”, знайдені у голови Хмельницької МСЕК: що може загрожувати чоловікам

Державне бюро розслідувань (ДБР) у межах досудового слідства вивчає списки “ухилянтів”, які знайшли під час обшуків у…

37 хв. ago

Сім’я і здоров’я тріщать по швах: учені пояснили, у чому небезпека невдалого шлюбу

Нещасливий шлюб — це не просто емоційний тягар обох партнерів, він може серйозно вплинути не…

46 хв. ago

10 фраз, які змусять жінку закохатися у вас до нестями

Кожна жінка хоче відчувати себе коханою, бажаною та особливою. І нема кращого способу зробити це,…

1 годину ago